Balony foliowe- hit w dekoracjach

Dekorowanie pomieszczenia czy też mieszkania na przeróżne okazje to dzisiaj standard. Wśród akcesoriów przeznaczonych do tego celu, mamy do wyboru wiele opcji, takich jak choćby balony foliowe, girlandy ozdobne, ciekawe napisy, konfetti i całą masę innych gadżetów. Niekwestionowanych hitem ostatnich miesięcy są na pewno foliowe balony. Jeszcze nie tak dawno, dekorowanie pomieszczeń zwykłymi balonami było standardem i nie mieliśmy zbyt dużego wyboru. Obecnie balony foliowe na dobre zagościły na większości imprez większych, mniejszych i nie tylko. Jak w praktyce wygląda taka dekoracja? Otóż od zwykłych balonów, foliowe wyróżniają się przede wszystkim wielkością, materiałem, z jakiego są wykonane oraz trwałością. Mało tego, w ich wnętrzu jest zawsze hel, dzięki czemu balony unoszą się w górę.

Kształt

Czerwone balony w kształcie sercaPrzeróżne firmy oferują obecnie balony foliowe na każdą okazję, bez względu czy dana impreza lub też przyjęcie jest organizowane na cześć dorosłych czy też dzieci. Jeśli chodzi o najmłodszych, to mamy przeróżne, ciekawe wzory, fasony i kolory balonów foliowych do wyboru. Możemy zdecydować się na przykład na takie, które mają kształt konkretnej zabawki, bohatera z bajki i nie tylko. W zasadzie cokolwiek sobie wymyśli nasza pociecha, na pewno będziemy w stanie znaleźć w jednym z licznych sklepów. Uwagę przykuwają one swymi kolorami i jakością wykonania. Balony foliowe wykonane są z materiału niezwykle odpornego oraz całkowicie bezpiecznego, dlatego też nie musimy się obawiać o zdrowie naszych dzieci. Mogą je one dowolnie rzucać, ciągnąć i robić cokolwiek zechcą, a taki balon zapewne i tak pozostanie nieuszkodzony. Poza tym same w sobie są one atrakcyjne dlatego, że dzięki napełnieniu helem, unoszą się.

Hel wewnątrz balonów

Oczywiście wszyscy dorośli, a także nieco starsze dzieci znają zabawę, polegającą na wdychaniu helu z balonu foliowego, celem zmienienia barwy głosu w nienaturalnie wysoką i zabawną. Należy jednak jasno przestrzec wszystkich, że zabawa ta jest niezwykle niebezpieczna i nie należy jej uskuteczniać. Ostrzeżenie to dotyczyć powinno zarówno dzieci, jak i dorosłych. Lekarze jasno mówią, że mimo tego, że mała dawka helu generalnie nie szkodzi organizmowi, to nigdy nie wiemy, jak zachowają się nasze struny głosowe. W przypadku dzieci, ryzyko jest jeszcze większe. Z tego względu, jeśli na dziecięcym przyjęciu pojawiają się balony foliowe, to warto uświadomić maluchy w kwestii tego, czego nie należy z tą ciekawą dekoracją robić.