Rodzice często zastanawiają się jakie zabawki będą najlepsze dla ich dziecka. Oferta jest tak szeroka, że łatwo się pogubić w gąszczu propozycji. Tutaj trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie - które z nich wzbudzą zainteresowanie mojej pociechy i jednocześnie pomogą zdobywać nowe umiejętności? Klocki to zabawki uniwersalne, które naturalnie przyciągają wszystkie dzieci. Producenci poszli o krok dalej tworząc klocki konstrukcyjne, które dają jeszcze więcej możliwości i rozwijają wyobraźnię oraz kreatywność w maluchu.

klocki konstrukcyjneZabawki mają ogromny wpływ na rozwój twojego dziecka

Zabawki nie są sobie równe, dlatego tak ważny jest odpowiedni ich dobór. Niektóre z nich nie wnoszą nic ciekawego, a inne przyczyniają się do przestymulowania, co również jest niekorzystne. Dlatego psychologowie polecają klocki konstrukcyjne, czyli najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zestawy złożone są z wielu elementów, które można dowolnie łączyć, tworząc tym samym ciekawe i oryginalne konstrukcje, np. pojazdy, budynki, postacie, maszyny i wszystko, na co tylko pozwoli wyobraźnia dziecka. Gotowe konstrukcje mogą służyć do dalszej zabawy. Klocki konstrukcyjne mają zatem ogromną przewagę nad innymi zabawkami - głównie tymi, które narzucają gotowe rozwiązania. W sprzedaży są gotowe zestawy do zabawy tematycznej (domki dla lalek, farmy, garaże, tory wyścigowe, kolejki z torami, wyposażenie lekarza, stylistki, kosmetyczki, fryzjera itp.), jednak w tym przypadku niezbędna jest pomoc rodzica, który nakieruje dziecko i pomoże mu kreatywnie wykorzystać takie zabawki. W przypadku klocków konstrukcyjnych nie musimy pomagać, a nawet nie powinniśmy tego robić. Nasz maluch otrzymuje elementy, które składa według własnej fantazji.

Klasyka w nowym wydaniu, czyli klocki do nauki matematyki

Klocki i lalki są zabawkami, które towarzyszą dzieciom wieków. Dlaczego? Ponieważ są uniwersalne i wspierają rozwój. Dzięki postępowi psychologii klinicznej dzieci powstały nowoczesne modele, które potrafią także uczyć działań matematycznych. Nauka liczenia może odbywać się za pomocą różnego rodzaju klocków - w kształcie cyferek, sześcianów z nadrukiem cyfr lub z kropkami oraz klasycznymi mydełkami przypominającym i domino: -klocki cyferki - dziecko od początku uczy się jak wyglądają poszczególne cyfry. To daje również możliwość samodzielnego tworzenia liczb, -sześciany - na każdej ścianie jest nadrukowana cyfra - dziecko może dowolnie składać ciągi, -domino - maluch musi sam policzyć kropki i dopasować konkretne kostki do innych - w ten sposób nie tylko uczy się liczenia, ale również łączenia podobnych przedmiotów.