Blog o macierzyństwie? Po co w ogóle go prowadzić? Jaki jest jego sens? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. A jak się okazuje, powodów jest wiele. To bowiem nie tylko sposób na zatrzymanie chwil z tego jakże cudownego okresu, ale również możliwość zaprezentowania własnych poglądów, doświadczeń, przemyśleń czy zawarcie nowych, wielokrotnie bardzo wartościowych znajomości. Nasze codzienne życie przepełnione jest licznymi obowiązkami. Nie mamy czasu na podstawowe czynności.

Dlatego w momencie pojawienia się dziecka, możemy na chwilę zwolnić. Wówczas każdy dzień to możliwość obserwowania, w jaki sposób rozwija się nasze maleństwo, zdobywając coraz to nowsze umiejętności. Szybko jednak zauważamy, że i ten czas bardzo szybko mija. I zanim się obejrzymy, nasza pociecha, która to jeszcze niedawno uczyła się stawiać pierwsze kroki, z dumą podąży do przedszkola, szkoły... Dlatego blog o macierzyństwie okazuje się świetnym sposobem na uchwycenie piękna tych mijających chwil. Niegdyś były to pamiętniki. Dziś ich miejsce zajęła klawiatura i ekran komputera, choć istota nadal pozostała ta sama.

blog o macierzyństwie

Wpisy mogą mieć różnorodny charakter. Od opinii, po komentarze, recenzje czy porady. To od twórczości autora zależy ostateczna postać bloga. Podobnie zresztą jak podjęta tematyka. W tym zakresie jedyne, co nas ogranicza to osobista wyobraźnia...

Blog o macierzyństwie – stawiamy swoje pierwsze kroki

Nie od dziś wiadomo, że wszystko, co nowe, wzbudza w nas mieszane uczucia. Podobnie jest w tym przypadku. Wielokrotnie mamy pomysł na to, o czym i w jaki sposób chcemy opowiadać o sobie, ale brakuje nam wiedzy, jak się do tego zabrać. Pierwszym krokiem zatem powinno być wybranie portalu, a następnie zakładki „pomoc”. To właśnie w tym miejscu znajdziemy szereg wskazówek, jak krok po kroku założyć bloga, wprowadzać na nim dane, dodawać zdjęcia, edytować szablony czy zapraszać znajomych.

Prowadzenie bloga o macierzyństwie (którego przykładem jest chociażby http://jestemmama.pl/) to nie tylko „wieczna pamiątka” dla nas samych, ale również ciekawa skarbnica wiedzy i spostrzeżeń dla innych rodziców poszukujących sprawdzonych rad pochodzących od doświadczonych rodziców. Pisząc bloga poszerzamy również własne horyzonty, doskonalimy swój język i umiejętność tworzenia zdań. Mamy również okazję do odkrywania własnych pasji i dzielenia się nimi z innymi.