Przyjemny, świeży zapach to atut każdego wnętrza. Jeśli chcesz, by wnętrze Twojej sypialni lub salonu zawsze przyciągało subtelnym aromatem kwiatów lub ziół, zamiast sklepowych odświeżaczy powietrza, przygotuj własne zapachowe woreczki ozdobne. Przygotowanie takich woreczków jest niezwykle proste, a efekt jaki w ten sposób uzyskasz, z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Co potrzebujesz do przygotowania takich woreczków? Po pierwsze, musisz wykonać lub kupić gotowe woreczki, najlepiej gdy będą to woreczki dekoracyjne, wykonane z efektownie wyglądającego kawałka materiału. Po drugie, potrzebować będziesz czegoś na wkład. No właśnie, co będzie najlepsze na wkład do woreczka zapachowego?

Wkłady naturalne


kwiaty jako alternatywa dla świec zapachowychJeśli masz już gotowe woreczki ozdobne, potrzebujesz do nich odpowiedniego, intensywnie pachnącego wkładu. Najlepiej w tej roli sprawdzają się naturalne, suszone kwiaty, zioła i przyprawy, które emitują charakterystyczny, dość mocny zapach. Doskonałym przykładem naturalnego produktu na wkład do zapachowego woreczka ozdobnego może być lawenda. Ta roślina emituje mocny, niezwykle charakterystyczny zapach, który odświeży powietrza nawet w dość dużym pomieszczeniu. Jeśli wykonasz kilka niedużych woreczków zapachowych z lawendą i umieścisz je w różnych punktach sypialni czy salonu, możesz być pewna, że przez dłuższy okres czasu wnętrze tego typu pomieszczeń będzie przyciągało delikatnym, niezwykle przyjemnym aromatem. Innym przykładem naturalnego wypełnienia dla woreczków zapachowych mogą być ziarna kawy lub liście herbaty. Takim wkładem mogą być również liście mięty, kwiaty lipy lub rumianku.

Wkłady sztuczne


Gdy masz ograniczony dostęp do aromatycznych ziół i roślin, jako wkłady zapachowe możesz wykorzystać zapachowe świece lub mydełka. W takiej sytuacji warto sięgnąć po woreczki ozdobne wykonane z mniej transparentnego materiału. Dzięki temu nie będzie widać, co znajduje się wewnątrz woreczka zapachowego. Poza tym gęstsza struktura nieprzezroczystej tkaniny ograniczy ilość wydostających się na zewnątrz, zwykle bardzo silnych zapachów emitowanych przez nasączone chemią świece czy mydełka.