Mimo że za oknem nadeszła wreszcie piękna, złota polska jesień to, jak mówi znane wszystkim przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony”. W odpowiednią czapkę na zimę warto wyposażyć się już teraz, ponieważ pod koniec pory jesiennej temperatury mogą być również bardzo niskie.

Czapka na każdą okazję

Najlepszy wybór to czapki zimowe z mikrofibry, które pomijając już to, co zostało napisane powyżej mogą być także używane w każdej innej porze roku np. jako element odzieży sportowej. Czapki zimowe z mikrofibry doskonale nadają się do sportów takich, jak turystyka wysokogórska, bieganie, jazda na rowerze czy wspinaczka. Specjalne właściwości materiału pozwalają chronić głowę przed zimnem, ale także zapewniają odpowiednia wentylacje, dzięki czemu głowa nie przegrzewa się podczas wzmożonego wysiłku. Dodatkowo materiał odprowadza pot oraz parę wodną na zewnątrz i redukuje do minimum poziom wilgotności skóry głowy. Aby proces był kompletny, czapki zimowe z mikrofibry chronią również przed przenikaniem wilgoci z zewnątrz. To szczególnie ważny aspekt pomagający w odpowiedniej ochronie organizmu podczas niskich temperatur.

Kontrola i termoregulacja

Dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii produkcji materiał nie chłonie wilgoci oraz zapachu. Pierwsza funkcjonalność może się okazać pomocna podczas deszczowych dni oraz właśnie uprawiania sportu, natomiast druga zaleta pozwala w zachowaniu dłuższej świeżości, a co za tym idzie, rzadszej konieczności prania czapki. Wszystkie czapki z mikrofibry są produkowane ze specjalnego jednowarstwowego materiału, który prócz wspomnianych właściwości termicznych charakteryzuje się dużą elastycznością. Tworzywo z łatwością można naciągnąć na głowę uzyskując pewność, że czapka nie będzie nas obciskała nawet podczas długiego noszenia. Coś, co dodatkowo wyróżnia czapki zimowe z mikrofibry to tylko jeden szew główny, dzięki któremu zszyty już materiał staje się trwalszy i mniej podatny na prucie, rozerwania oraz inne defekty. Brak dodatkowych szwów chroni także przed podrażnieniami uszu i skóry głowy. Wybierając czapki zimowe z mikrofibry, stawiasz na wzmożony komfort i wygodę użytkowania, ale także szereg właściwości termicznych, które pomagają w odpowiedniej ochronie skóry głowy nawet podczas bardzo niskich temperatur. Prócz ochrony przed zimnem czapki zimowe z mikrofibry pomagają w termoregulacji, która staje się równie ważna, jeśli chodzi o higienę oraz utrzymywanie prawidłowej temperatury ciała. Czapki zimowe z mikrofibry to także bardzo modny atrybut modowy, który równie chętnie wybierany jest również, jako dodatek do stroju.