Nie ulega wątpliwości, że kamera black magic jest sprzętem o doskonałej jakości. Pomimo tego, popularność kamer znacznie spadła, od kiedy przeciętne telefony komórkowe zostały powszechnie wyposażane w kamerki. Chociaż jakość obrazu uzyskana przy pomocy smartfona jest nieporównywalnie gorsza, to z jakiegoś powodu większość ludzi wydaje się być usatysfakcjonowana rezultatami. Z czego wynika taka sytuacja? Główną przewagą komórki nad autentyczną kamerą black magic jest fakt, że telefon zawsze nosimy przy sobie. W obliczu nieprzewidzianej sytuacji, którą warto byłoby jednak udokumentować, wystarczy wyjąć smartfona z kieszeni i rozpocząć nagrywanie. Jakość jest zła, to samo tyczy się dźwięku, lecz filmy takie szybko trafiają do sieci, gdzie zyskują popularność. Niestety, ludzie sugerują się treścią, a nie formą nagrania, często nie doceniając kunsztownych filmików, wykonanych przy pomocy profesjonalnej kamery black magic. Pomimo tego, warto jest wyposażyć się w klasyczną, wysokiej klasy kamerę, gdyż tylko wtedy zrozumiemy, co oznacza faktyczna jakość nagrania.

Dlaczego kamera jest lepsza od smartfona?

Najważniejszą cechą, dla której warto jest postawić na kamerę black magic zamiast na aparat wbudowany w telefon, jest znacznie wyższa rozdzielczość. Zauważalna jest także różnica w ilości opcji – profesjonalny sprzęt posiada mnóstwo ustawień, takich jak regulacja głębi ostrości, wiele trybów oświetlenia i dostęp funkcji eliminującej rozmazujący się obraz w trakcie ruchu. Nie można zapomnieć także o fakcie, że kamera black magic jest dobrze przystosowana do dłoni, dlatego oferuje bardzo wygodny chwyt. Komfort ten jest wymagany, aby być w stanie utrzymać rękę w stabilnej pozycji przez dłuższy czas. Kolejna kwestia to szeroki wybór dodatkowych akcesoriów, w jakie może zostać wyposażona kamera black magic. Chodzi tutaj o rzeczy takie jak statyw czy dodatkowy reflektor, dzięki którym nasz film będzie cechował się jeszcze wyższą klasą.

Jak wypadają kamery pod względem cenowym?

Chcąc nabyć dobry sprzęt, który wykazuje się zadowalającymi parametrami technicznymi, a jednocześnie jest trwały i niezawodny, najlepiej jest postawić na jedną ze znanych marek, których produkty są wyposażane w gwarancję. Niestety, każdy, renomowany producent bez wątpienia będzie oferował swoje wyroby w wyższych cenach niż ich odpowiedniki. Pomimo tego, warto jest zainwestować w urządzenia z górnej półki, gdyż możemy być pewni, że, w odróżnieniu od tanich imitacji, posłużą nam one przez znacznie dłuższy czas. Artykuł powstał we współpracy z https://www.bemixmedia.pl/kamery-blackmagic-cat-852