Jeszcze kilkanaście lat temu telefon komórkowy był swego rodzaju dobrem luksusowym. Popularnie nazywaną "komórkę" mieli tylko co bardziej nowocześni biznesmeni, rachunki za umowę z dostawcą usług były niebotyczne a minuta rozmowy zagranicznej kosztowała więcej niż tygodniowe wakacje w Rumunii. Postęp technologiczny wraz z konkurencją na rynku telefonicznym sprawiły jednak, że telefony i samo dzwonienie stały się niezwykle tanie, nowy numer można zdobyć za kilka złotych w każdym kiosku a salony z telefonami pękają od atrakcyjnych ofert na nowe aparaty i ciekawe gadżety do nich. czy warto kupić dziecku telefon?Nie dziwią zatem sytuacje, w których o własny smartfon proszą rodziców ich pociechy. O ile jeszcze niedawno było to trudne pytanie - ze względu na koszty właśnie - o tyle dzisiaj pieniądze nie są w tym temacie problemem. No więc, czy w dobie tak łatwo dostępnej technologii warto szybko wprowadzać w nią dzieci?

Kwestia wychowania

Jak w wielu przypadkach, wiele tutaj zależy od dpbrego wychowania dziecka i jego podejścia do dyscypliny. Smartfon potrafi być prawdziwym złodziejem czasu - czekają w nim przecież niezliczone gry i aplikacje, których jedynym zadaniem jest bezrefleksyjna rozrywka. A do tego należy jeszcze doliczyć internetowe serwisy z filmami wideo. Dziecko bez odpowiedniej samokontroli oraz nadzoru rodziców jest gotowe zatracić się zupełnie w tym świecie, zaniedbując swoje codzienne obowiązki. Z drugiej strony, smartfon to prawdziwe okno na świat. Mądrze używany jest bardzo pomocny w życiu - pozwala na szybki kontakt z rodzicami, jeżeli dzieje się coś nie tak. Pozwala na szybkie wyszukiwanie informacji w internecie, co może być niezwykle przydatne w szkole albo innych sytuacjach życiowych (jak sprawdzanie rozkładu jazdy autobusów i tym podobne). Także wiele w tym temacie zależy po porstu od tego, jak dobrze wychowane jest dziecko i czy jest gotowe na otrzymanie smartfona. Jeżeli tak, to nie ma przeciwskazań.

Świat gadżetów

Fakt, że dziecko ma telefon, ma jeszcze inne pozytywne skutki. Otóż robi się nieco łatwiej, jeżeli chodzi o sprawowanie drobnych prezentów milusińskiemu. W salonach z telefonami oraz w wielu sklepach internetowych takich jak np. https://vegacom.eu można znaleźć całe zatrzęsienie najróżniejszych gadżetów do smartfonów. Różne uchwyty, obudowy, etui, powerbanki, rękawiczki do smartfonów i wiele innych urządzeń czeka na pułkach sklepowych. Wiele z tych gadżetów - jak wspomniane chociażby etui - nie tylko sprawią radość dziecku, ale również wydłużą życie jego telefonu.