Coraz więcej osób decyduje się na zakup odkurzaczy z funkcją automatycznego sprzątania. Ludzie są coraz bardziej świadomi tego ile czasu zajmuje im zwykłe odkurzanie. Wolą postawić na szybszą i wydajniejszą jego formę. Wystarczy w końcu nacisnąć jeden przycisk i mieć cały problem z głowy. 

Dlaczego warto kupić odkurzacz automatyczny?

Czy warto kupić odkurzacz automatyczny?Robot odkurzacz przede wszystkim pozwala nam zaoszczędzić  czas. Zanim wyjmiemy nasz wielki stary odkurzacz i podłączymy go gniazdka to minie parę naszych cennych minut. Pamiętać również musimy o tym ile hałasu przy okazji wytworzymy.  Odkurzacz automatyczny działo bardzo cicho, pozwala wprowadzić więcej spokoju do codziennego życia. W końcu możemy zająć się czymś całkowicie innym w międzyczasie. Dużą zaletą jest też jego wydajność: robot odkurzacz dociera miejsc, które najczęściej pomijamy w naszym codziennym sprzątaniu. Kupujący naprawdę rzadko skarżą się o brud panujący w ich mieszkaniach. W przypadku, gdy uważamy, że jakieś miejsce nie jest dostatecznie czyste to możemy połączyć się często z odkurzaczem za pomocą smartfona - sprzątanie samemu okaże się wówczas świetną zabawą.

Jakie funkcje i parametry powinien mieć nowy odkurzacz?

Warto, żeby robot odkurzacz działał w jak najdłuższym czasie, a przy okazji krótko się ładował. Zazwyczaj czas pracy jest krótszy od czasu ładowania akumulatora, najlepiej jeśli różnica jest jak najkrótsza. Optymalnym rozwiązaniem jest 90 minut pracy przy 2 godzinach ładowania. Powinno to wystarczyć na jeden dzień roboczy. Najlepiej podładować swój odkurzacz od razu po pracy. Najlepiej, żeby odkurzacz automatyczny miał zamontowaną jak największą ilość różnego rodzaju czujników: antykolizyjnych, przeciw zaplątaniu się o kable, różnego rodzaju przeszkód czy uskoków podłoża. Im więcej funkcji posiada tym wydajniejszy będzie czas jego pracy. Warto, żeby odkurzacze emitowały jak najmniejszą ilość hałasu, 65 decybeli przykładowo powinno być tego górną granicą. Robot odkurzacz powinien mieć też jak najpojemniejszy zbiornik, dochodzący przynajmniej do pół litra.

W jakich cenach są odkurzacze?

Wydajność odkurzaczy automatycznych zwiększa się wraz z ceną. Zamiast kupować dwa roboty gorszej jakości - lepiej zainwestować w jeden porządny. Ceny mogą wahać się od 700 złotych do paru tysięcy. Najlepiej sprawdzać ich poszczególne funkcje i parametry oraz długość gwarancji. Czasami nie warto przepłacać, jeżeli dostaniemy podobny produkt za dwa razy niższą cenę. Pieniądze powinny się szybko zwrócić, bo przede wszystkim zyskujemy czas i spokój - zarówno dla siebie, jak i całej swojej rodziny.