Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Naturalnych produktów poszukują już nie tylko zagorzali ekolodzy, ale również zwykli klienci. Częściowo to efekt mody na wszystko co "zielone", ale duże znaczenie w wyborach konsumenckich ma również jakość naturalnych towarów oraz ich właściwości. Kosmetyki naturalne zdobywają popularność, ponieważ są skuteczne i bardziej przyjazne dla skóry. Przestały też odstraszać wysoką ceną - w większości przypadków ekologiczne kosmetyki kosztują tyle samo, co produkty znanych marek.

Naturalne kosmetyki polecane są także dla wrażliwej cery

Naturalne kosmetyki są dla każdego, ale najwięcej korzyści z ich stosowania odniosą osoby z wrażliwą skórą. W zwykłych kremach, balsamach czy szamponach jest mnóstwo sztucznych substancji, które mogą wywołać alergię. Podrażniona codzienną pielęgnacją skóra zaczyna wyglądać coraz gorzej, w skrajnych przypadkach może nawet dojść do poważnych zmian chorobowych. W kosmetykach ekologicznych wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego, z kontrolowanych upraw, zatem ryzyko, że np. w kremie znajdziemy jakiś alergen, jest bardzo małe.

Idealna propozycja dla niemowląt

[caption id="attachment_702" align="alignright" width="300"]kosmetyki naturalne Rumianek to jeden z popularnych składników kosmetyków naturalnych[/caption]

Po naturalne produkty do pielęgnacji ciała powinny też sięgać młode mamy. Skóra małych dzieci jest bowiem wyjątkowo wrażliwa, dlatego delikatne kosmetyki na bazie ziół i wyciągów roślinnych będą idealnym rozwiązaniem. Kupując kosmetyki naturalne trzeba być jednak bardzo uważnym. Nie wszystko, co jest opisane jako "naturalne", jest takie w istocie. Nie brak produktów, które z ekologicznością - mimo nazwy - nie mają nic wspólnego. Zawsze należy więc dokładnie czytać etykiety i sprawdzać atesty.