Rozpoczęcie nauki w szkole to duży krok dla każdego malucha. Nowe miejsce, nowi koledzy i koleżanki, nauczyciele, a przede wszystkim zmora większości uczniów – zadania domowe. Na rodziców spada potrzeba osłodzenia dzieciom nauki w domu, a my przychodzimy z pomocą. Podsuwamy pomysły w postaci biurek skandynawskich, lampek i zabawnych gadżetów, które umilą chwile spędzane na odrabianiu lekcji.

Kącik do nauki

Liczby poznawane przed telewizorem niekoniecznie zapadną dziecku w pamięć, a chociaż łóżko jest wygodnym miejscem do czytania lektur, to większość z nich szybko się przemieni w bajkę na dobranoc. Niezbędne jest stworzenie strefy przeznaczonej wyłącznie do nauki. biurko skandynawskieJako podstawę takiego kącika polecamy biurko skandynawskie, najlepiej model wyposażony szufladę i półki, gdzie mały badacz świata będzie mógł trzymać szkolne skarby. Biurka skandynawskie pasują do podobnie urządzonych wnętrz, ale ich urok tkwi również w łatwości dopasowania ich do większości wystrojów. Tapety i zainteresowania się zmieniają, ale biurka skandynawskie ciągle zostają tak samo stylowe i praktyczne!

Oświetlenie

Jeśli już chcemy stworzyć dziecku idealne miejsce do nauki, to nie możemy zapomnieć o doborze właściwego oświetlenia. Najpopularniejszym wyborem są lampki biurkowe, które umożliwiają nakierowanie światła pod odpowiednim kątem oraz regulację wysokości jego źródła. Biurka skandynawskie lubią się z najróżniejszymi lampkami, a zatem możemy wybierać pomiędzy modelami mocowanymi klipsem na brzegu mebla, jak i tymi klasycznie stawianymi na blacie. A skoro zależy nam na uprzyjemnianiu nauki, to warto zdecydować się na lampkę o kształcie przywodzącym na myśl ulubionego zwierzaka albo postać z bajki. W takim towarzystwie odrabianie zadań domowych stanie się łatwiejsze!

Nauka i zabawa

Ale przecież odrabianie zadań domowych nie musi oznaczać tylko ślęczenia nad podręcznikami i zeszytami! Dzieci potrzebują pomysłowych rozwiązań, dzięki którym nauka mnożenia i dzielenia, zasad ortografii i interpunkcji, stanie się przyjemnością już od pierwszych lat podstawówki. Takie rozwiązania powinny umożliwiać zgłębianie wiedzy poprzez zabawę. Świetnym pomysłem jest wstawienie do pokoju tablicy kredowej, na której pierwszoroczniak będzie mógł ćwiczyć pisanie liter, dodawanie liczb, albo.. wyżywać się artystycznie przy pomocy kredy. A jeśli już mówimy o liczeniu, to dostępne są na rynku urocze liczydła składające się z kolorowych kulek, z którymi niestraszne będą najbardziej zawiłe zadania matematyczne.