Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się rzeczy wykonane ręcznie. Wiele osób o wiele wyżej ceni przedmioty wykonane ludzką ręką od tych zjeżdżających z taśm produkcyjnych fabryk. Własnoręcznie wykonane prezenty również wróciły do łask i nie są już wyłącznie domeną naszych milusińskich, którym zawsze się powtarza, że żaden sklep nie ma do zaoferowania tak wspaniałych i osobistych prezentów, jakie mogą wykonać oni sami. Teraz również i dorośli mogą wyrazić swoje uczucia w ten sposób, przygotowując na przykład scrapbooki lub przedmioty ozdobione techniką decoupage.

Ta ostatnia jest zresztą świetnym pomysłem na kreatywne hobby, dzięki któremu nie tylko można się zrelaksować, ale też w niedrogi sposób przygotować bardzo osobisty prezent lub po prostu odświeżyć starzejący się przedmiot.

Podstawy

Obrazek do decoupageDecoupage polega na przyklejaniu wzorów z cieniutkiego papieru (lub innych materiałów) na specjalnie spreparowaną powierzchnię przedmiotu. Jest to wyjątkowo wszechstronna technika, którą stosować możemy na rzeczach wykonanych z bardzo różnych surowców – od szkła, porcelany i ceramiki, przez metal i drewno aż po tkaniny.

Powstało wiele sklepów dedykowanych technice decoupage, w których dostać można całe zatrzęsienie najprzeróżniejszych narzędzi, materiałów oraz akcesoriów przydatnych podczas uprawiania tego hobby - wśród nich warto wymienić sklep Creativehobby.pl Oczywiście, na początku nie trzeba kupować wszystkiego od razu, technikę tę najlepiej poznaje się w małych kroczkach.

Na dobry początek

Na swoją pierwszą pracę warto wybrać przedmiot o nieskomplikowanych kształtach. Jeżeli chodzi o materiał, to na pierwszy ogień najlepiej nadaje się surowe drewno – stosunkowo łatwo jest je przygotować do oklejania, jest więc świetne do nauki. Co ciekawe, nie musi to być jakiś rupieć wyszperany na strychu czy w piwnicy. Każdy szanujący się sklep z materiałami do decoupage oferuje nie tylko akcesoria, ale również i przedmioty, nad którymi możemy pracować. Na start idealnie nadaje się drewniane pudełeczko, z którego nabyciem nie powinno być żadnych problemów.