Choć koty uważa się za osobniki o silnej indywidualności, to jednak nie da się zaprzeczyć, że potrzebują one zabawy i kontaktu z człowiekiem. Warto więc dobrze dobrać zabawki, aby zapewnić im rozrywkę, a nie zrobić krzywdy. Zabawki dla kota dostępne są w każdym sklepie zoologicznym – co nie znaczy, że wszystkie są odpowiednie. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na jakieś konkretne zabawki, musimy zadbać o to, aby je umiejętnie dobrać.

Zabawa z kotem

Na początek dobrze jest wybrać zabawki dla kota, którymi będziemy bawić się wspólnie z nim. Rozmaite piórka na wędkach ograniczą możliwość podrapania nas przez kota w ferworze zabawy. Raczej odradza się laserki, które – zbyt często używane – mogą powodować u kota nasilenie frustracji w związku z niemożnością dokończenia polowania.

Coś dla kota

Warto też mieć zabawki dla kota, którymi będzie się on zajmował sam. Świetnie sprawdzą się drapaki z zawieszonymi piłeczkami czy pojedyncze myszki wypełnione kocimiętką i zaopatrzone w dzwoneczki. To sprawi, że kot zajmie się zabawą i nie będzie niszczył w domu.