Po słonecznych, letnich wakacjach następuje okres szkolny, a za tym idąc czas nauki naszych dzieci. To oznacza, że po wakacyjnej sielance czas wybrać się na zakupy po niezbędne artykuły oraz przybory szkolne dla naszych pociech. Często wyprawka szkolna okazuje się bezlitosna względem naszego budżetu oraz co do grubości naszego portfela. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka podstawowych przyborów szkolnych wraz z ich aktualną ceną na rynku. Dzięki wcześniejszym zapoznaniu się cen artykułów szkolnych, pozwoli to na lepsze rozplanowanie wydatków oraz przeznaczenie większej sumy pieniędzy na najpotrzebniejsze przybory. Ile zatem wynosi podstawowa wyprawka szkolna? Przekonajmy się!

Plecak szkolny

Torba bądź plecak to jeden z przyborów szkolnych, w którym nasza pociecha codziennie będzie pakować książki oraz zeszyty. Przy zakupie plecaka warto postawić na porządnie wykonane modele, które będą sprzyjać prawidłowej postawie dziecka. Waga wymaganych przez szkołę materiałów na lekcję zaskakuje nie tylko dzieci, ale i rodziców, którzy podczas wybierania plecaka szkolnego dla swojego malucha powinni pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Plecaki z usztywnionym tyłem będą stabilnie utrzymywać konstrukcję plecaka oraz nie pozwoli na dyskomfort podczas ich noszenia na plecach. Ciekawą propozycją dziecięcych plecaków są modele wraz z doczepionymi kółkami, które sprawią frajdę wszystkim dzieciom kochającym wszelkie pojazdy. Ten rodzaj plecaka szkolnego również odciąży oraz uchroni kręgosłup przed zniekształceniami oraz wadami postaw. Cena plecaka szkolnego, wykonanego z usztywnionym tyłem na plecach? W sklepach sportowych oraz księgarniach cena waha się od 70 do 200 złotych. Należy również pamiętać, że lepiej wyposażone plecaki oraz torby szkolne będą droższe od klasycznych modeli.

Akcesoria szkolne

Do szkolnych przyborów należy zaliczyć piórnik wraz z całym jego wyposażeniem (piórniki znajdziecie m.in. na stronie: calamus.pl). Na lekcje matematyki oraz na przedmioty techniczne przyda się komplet ołówków, długopisów, ekierek, linijek, klej nożyczki oraz kalkulator. Aby dziecko mogło wypełniać oraz sporządzać notatki z lekcji będą potrzebne zeszyty, które powinny być zakupione osobno do każdego szkolnego przedmiotu. Do przedmiotu plastycznego warto wyposażyć się w zestaw kredek, plastelinę, farbki, pędzle, papier techniczny, rysunkowy oraz papier kolorowy. Wszystkie wymienione artykuły plastyczne z pewnością przydadzą się podczas tworzenia dziecięcych prac plastycznych. Nie można również zapomnieć o równie istotnym przedmiocie szkolnym jakim jest WF. Strój sportowy w postaci koszulki oraz krótkich spodenek to podstawowy ubiór na zajęcia sportowe. Do tego należy doliczyć buty sportowe, które muszą posiadać specjalną podeszwę, która będzie sprawdzać się na określonym podłożu. Cena łączna wszystkich zeszytów? Przyjmując, że jeden z nich to około 5 złotych koszt wszystkich zeszytów wynosi około 30-50 złotych. Doliczając wszystkie wymienione przybory szkolne łączna kwota, którą należy zaoszczędzić to 300-400 złotych.