[caption id="attachment_1235" align="alignright" width="300"]ochrona danych osobowych szkolenia Szkolenie z ochrony danych osobowych uchroni Twoje dziecko w Internecie[/caption]

Umiejętne zarządzenie danymi osobowymi przez firmy i inne podmioty to nie tylko kwestia lepszego wykorzystania tych danych, to także kwestia ich bezpieczeństwa. I choć właściwe zabezpieczenie danych osobowych zbieranych od klientów, pracowników lub użytkowników serwisów internetowych to obowiązek, jaki wynika z odpowiednich regulacji prawnych przygotowanych przez ustawodawcę, to jednak nie każdy podmiot stosuje się do tych ogólnych wytycznych. Warto być tego świadomym, zwłaszcza w kontekście działania niektórych serwisów internetowych, które gromadzą takie dane. Niestety nasze dzieci często bez namysłu udzielają zgody na przetwarzanie własnych danych osobowych lub danych osobowych swoich rodziców, co może mieć nieprzewidywalne i dalekosiężne skutki. Warto mieć tego świadomość i odpowiednio na takie zjawiska reagować. W zdobyciu wiedzy na ten temat pomagają chociażby specjalne szkolenia w zakresie ochrony danych osobowych organizowane dla mam małych dzieci i szerzej, dla wszystkich rodziców zainteresowanych tego typu tematyką.

Podczas szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych można zdobyć szczegółowe informacje na temat realnych zagrożeń wynikających z publikowania lub udostępniania danych osobowych w Internecie. Można również dowiedzieć się, jak zmniejszyć ryzyko wycieku takich danych i co zrobić, by takie dane w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed ich przekazywaniem kolejnym podmiotom. Ostatecznie dane osobowe to wartościowy produkt, zwłaszcza dla firm marketingowych, które w oparciu o tego typu informacje przygotowują cały szereg działań promocyjnych i reklamowych. W szkoleniach na temat ochrony danych osobowych powinny wziąć udział zwłaszcza te mamy małych dzieci, które prowadzą jakąś działalność internetową, na przykład prowadzą własnego bloga. Dzięki udziałowi w szkoleniu można dowiedzieć się, jak chronić dane osobowe użytkowników bloga – osób odwiedzających stronę internetową – tak by pozostać osobą wiarygodną w oczach użytkowników i nie narazić się na zarzut zaniedbania kwestii ochrony ich danych osobowych.