Obfity biust może być postrzegany jako wyjątkowy atut, ale wielokrotnie zdarza się, że jest przyczyną zatroskania jego posiadaczki. Wymaga on bowiem szczególnej pielęgnacji oraz noszenia odpowiednich biustonoszy. Warto jednak podjąć ten wysiłek i właściwie o niego zadbać, ponieważ w innym razie biust szybko straci swoją elastyczność i atrakcyjny kształt.

Dopasowany biustonosz to podstawa

biustonosze duże rozmiary

Erę „babcinych” staników w dużych rozmiarach na szczęście mamy już za sobą. W sklepach znajdziesz również duże i piękne – koronkowe lub gładkie – biustonosze. Duże rozmiary nie występują oczywiście w takiej ilości jak standardowe miseczki B czy C, ale ich odszukanie jest zdecydowanie prostsze niż jeszcze kilka lat temu. Aby kupić wymarzony model, najlepiej zdecydować się na sklepy internetowe, które oferują największy wybór i najkorzystniejsze ceny. Wadą takiego rozwiązania mogłaby być konieczność dokładnego dopasowania biustonosza, ale na szczęście, jeżeli nie trafisz z rozmiarem czy fasonem, niepasujący produkt będziesz mogła dość łatwo zwrócić. Przy wyborze biustonosza powinnaś skupić uwagę na kilku istotnych elementach. Po pierwsze, miseczki muszą być odpowiednio duże. Wiele kobiet kupuje modele ze zbyt małymi miseczkami, a wylewające się z nich piersi to niestety przepis na szybką deformację. Po drugie, ważny jest też obwód pod biustem, który z kolei nie może być zbyt duży. Dodatkowo, stanik dla dużych piersi powinien posiadać szerokie ramiączka, które będą skutecznie odciążać kręgosłup. Nie decyduj się na kompromisy, gdy chodzi o biustonosze. Duże rozmiary piersi naprawdę wymagają skrupulatnego dopasowania. Biustonosze na duże rozmiary znajdziesz na https://fokus.pl/pol_m_BIELIZNA_Biustonosze-duze-rozmiary-570.html.

Metody ujędrniające biust

Jędrność piersi w dużym stopniu uzależniona jest od wytrzymałości utrzymujących ich mięśni. Sam biust zbudowany jest z tkanki tłuszczowej oraz gruczołów, ale niebagatelne znaczenie dla jego wyglądu ma kondycja mięśni znajdujących się pod nimi. Ćwiczenia poprawiające kształt piersi to zazwyczaj trening siłowy, ale nie powinnaś się go obawiać. Właściwe ćwiczenia pod okiem doświadczonego trenera nie sprawią, że zamienisz się w kulturystkę. Wyciskanie sztangi nie musi wiązać się ze znacznym przyrostem muskułów, chociaż mięśnie bezsprzecznie się wzmocnią, a procentowy udział tkanki mięśniowej może się zwiększyć. Inną metodą sprzyjającą zachowaniu jędrności piersi jest stosowanie zimnego prysznica. To całkiem skuteczny sposób, chociaż nie każda kobieta będzie w stanie wytrzymać zimnego strumienia wody. Jeżeli jesteś wrażliwa na chłód, kieruj wodę jedynie na wymagający tego biust.