Tak, jak dziecko nie wychowuje się samo, tak pies sam nie staje się grzeczny i opanowany. Kupując psa, musimy liczyć się z tym, że poświęcimy mu sporo czasu. Nauka higieny, sztuczek i posłuszeństwa to podstawa, by nasz pies wyrósł na takiego ułożonego i grzecznego.

Jak szkolić psa?Przysmaki dla psa.

Gdy uczymy sztuczek młodego psa, musimy pamiętać, że ma on znikomą zdolność koncentracji. Może skupić się na zadaniu, aczkolwiek jego skupienie nie jest za długie. Lepiej ćwiczyć sztuczki z naszym pupilem, w krótkich, ale częstych sesjach. Ucząc psa należy być cierpliwym. O dziwo będziemy zszokowani, jak szybko nasz pupil opanuje nasze sztuczki.

Nagrody za wykonane zadanie

Tak jak u ludzi- by nauczyć psa nowych rzeczy, istotne jest zadbanie o odpowiednią motywację. Najlepiej sprawdzają się przysmaki dla psa. Nie a się ukryć, że większość psów to łasuchy, dlatego nagroda, którą mogą zjeść, przemówi do nich najbardziej.

Systematyczność

Tak samo, jak każdą wiedzę- naukę sztuczek należy systematyzować. To, że nasz pies raz się tego nauczył, nie oznacza, że będzie to pamiętał, jeśli nie będziemy z nim powtarzali sztuczek. Dlatego warto co jakiś czas wyciągnąć przysmaki dla psa i dokładnie przećwiczyć wszystkie sztuczki, których go uczyliśmy.

Dzięki nauce nas pies będzie nam bardziej posłuszny. Do tego nauka sztuczek to budowanie więzi między właścicielem a pupilem. Każdy pies doceni wspólnie poświęcony czas i uwagę. Warto regularnie przysiąść ze swoim psem i pouczyć go czegoś nowego. Dzięki temu zyskały radosnego i mądrego psa.