Prawda jest taka, że praktycznie żadne dziecko nie jest w stanie zapamiętać swoich pierwszych urodzin. Co więcej, właściwie żadne nie jest nawet do końca świadome tego, w jakim celu ta impreza jest organizowana. Niemniej, coraz częściej rodzice decydują się na zorganizowanie hucznej imprezy z okazji ukończenia przez dziecko roczku. Dziś można uwiecznić ją dzięki kamerom oraz aparatom, dlatego tym bardziej dobrze jest przygotować odpowiednie dekoracje na roczek oraz wystylizować imprezę w konkretny sposób.

Chłopiec czy dziewczynka?

To, jakie zastosujemy dekoracje na roczek często zależy również od tego, czy są to urodziny chłopca, czy dziewczynki. Choć ma to znaczenie raczej dla samych rodziców i stereotypów niż dla dziecka, zazwyczaj dla chłopców wybierane są dekoracje w kolorze niebieskim, zaś dla dziewczynek – w kolorze różowym.dekoracje na roczek Alternatywną opcją jest wybór takich dekoracji na roczek, które po prostu są kolorowe. Dzięki temu unikniemy popadania w konwenanse, a jednocześnie sprawimy, że całe wydarzenie stanie się bardzo barwne. Nie zapominajmy też – kolorowe dekoracje dodatkowo pobudzają wyobraźnie dzieci i o wiele bardziej im się podobają, jednocześnie rozwijając ich zmysł wzroku.

Dla rodziny – w zaciszu

Nie każdy chce organizować dużą imprezę i zapraszać inne dzieci – czasami zupełnie wystarczające są urodziny w gronie rodziny i znajomych, których pociechy już wyrosły. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest umiar w wykorzystaniu dekoracji na roczek. Jeśli przygotowujemy tort, to dobrze będzie umieścić na nim okolicznościową świeczkę w formie jedynki – jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów organizacji dziecięcych urodzin. Dla rodziny warto też przygotować drobne smakołyki w ramach podziękowania. Możemy w tym celu kupić specjalne, małe pudełeczka w formie np. wózków, gdzie włożymy kilka czekoladek w lukrze, albo zdecydować się na większe gościńce, gdzie włożymy ciasto, które przygotowaliśmy na samą imprezę.

Dziecięce szaleństwa

Jeśli na imprezę zapraszamy inne dzieci, zwłaszcza nieco starsze, to dekoracje na roczek stają się praktycznie niezbędne. Dobrze jest w takim przypadku zainwestować w banery, np. z napisem „Sto lat” albo z aplikacjami gwiazdek, które stworzą swoistą kurtynę – przy niej będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia. Z pewnością przydadzą się też kolorowe kubeczki jednorazowe, które zaoszczędzą nam sprzątania, jak również czapeczki dla nieco starszych dzieci – wprowadzą wszystkich w wesoły, imprezy klimat i pozwolą na świetną, niezapomnianą zabawę.