man-742766_640Dwudziesty pierwszy wiek spowodował znaczne zwiększenie stresu wśród członków różnych grup społecznych. Aktualne zmiany następują bardzo szybko, co negatywnie odbija się na psychice ludzkiej. Technologia informacyjna sprawiła, że zmiany następują w bardzo szybkim tempie. Nie zdarzyło się do nigdy wcześniej w historii.

Życie społeczeństwa jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie było poddane takiej dawce przemian jaką można zaobserwować dzisiaj. Wpływa to na zwiększenie stresu w naszym życiu. Coraz więcej ludzi także musi zmierzyć się z depresją z powodu tych stresujących czynników. Leki na uspokojenie oraz depresję z roku na rok, cieszą się coraz większym zainteresowaniem w krajach wysoko rozwiniętych. Eksperci zgodnie stwierdzają, że to zjawisko będzie się z upływem czasu rozszerzać. Ludzkość nie jest przystosowana do technologii jaką przyszło jej obsługiwać - niektórzy wyciągają taki wniosek.

Jest to prawda ale tylko częściowo. Młode pokolenia poprzez kontakt od najmłodszych lat z nowoczesną technologią nie ma problemu z odnalezieniem się w otaczającej rzeczywistości. Zdecydowanie to starsze pokolenia nie są zadowolone ze swojej aktualnej pozycji oraz czasów w jakich przyszło im funkcjonować.