Bardzo wiele dzieci nie chce jeść zdrowych oraz pożywnych posiłków, które sprawią, że będą dobrze oraz zdrowo się rozwijać. Bardzo często przyczyną takiego zachowania u małych dzieci jest podawanie słodyczy w zbyt dużych ilościach przez rodziców, które niestety bardzo często smakują dziecku najbardziej. Warzywa i owoce, czyli produkty żywnościowe, których zazwyczaj dzieciaki unikają, posiadają niezbędne składniki oraz minerały do rozwoju młodego organizmu. Co zatem zrobić z dzieckiem lub jak je przekonać do próbowania nowych smaków oraz potraw, które będą posiadać niezbędne mikroelementy? Kilka sprawdzonych sposobów na niejadka w poniższym artykule. Zapraszamy!

Wspólne gotowanie

Przedsszkole dla maluchaBanalna oraz prosta zasada, która tak na prawdę działa najlepiej. Wraz ze swoim maluchem spędźcie trochę czasu razem w kuchni, gdzie Twój urwis będzie mógł pomagać Ci w przygotowywaniu dania. Podczas gotowania dania maluch będzie oswajał się z przyprawami oraz warzywami, których od zawsze tak bardzo unikał. Dziecko pochłonięte na przykład wspólnym przygotowaniem obiadu, z całą pewnością będzie chciało spróbować własnoręcznie uszykowanego posiłku. Podczas wspólnego gotowania bardzo ważne jest to, aby dziecko czuło dumę oraz zachwyt wykonanym przez siebie obiadu.

Niebanalna forma dań

Bardzo często dzieci stwierdzają atrakcyjność smakową posiłku tylko po wizualnej analizie dania. Od tej pory postaw na kolorowe, żywe oraz zachęcające małe urwisy dania, które przyciągną i jednocześnie zainteresują je do spróbowania. Dzięki temu pokażemy, że warzywa, czy owoce wcale nie są wcale takie nudne, czy gorsze od słodyczy. Bardzo fajnym pomysłem na urozmaicenie wyglądu śniadania mogą być barwne kanapki, na których ułożymy warzywa w śmieszne oraz zabawne formy dla dzieciaków. Tak wykonany pomysł na śniadanie nie tylko zaciekawi dzieciaki ale i zachęci do spróbowania kanapek. Wiele wskazówek dotyczących przygotowywania posiłków dla dzieci w przedszkolach i nie tylko znajdziecie na stronie http://www.zielonakuchnia.org/catering-dla-przedszkola/.