Każda dama w swoim sekretarzyku na biżuterię powinna mieć zegarek. Jednak jest to zapomniana dawno zasada i niestety zegarki damskie na kilka lat odeszły w zapomnienie. Telefony komórkowe wyeliminowały potrzebę posiadania przy sobie zegarka, dlatego coraz młodsze pokolenia zapominają już o tym, że jest to klasyczny dodatek, który dobrze jest mieć w szafie.

Na szczęście projektanci dbają o pamięć i zegarki damskie powracają do aktualnych trendów. Już nie w takiej postaci jak dawniej. Nie mają one służyć potrzebie bycia na czas, ale przede wszystkim ich zadaniem jest ozdabianie kobiecej dłoni. Zegarki damskie pokazują nowe znaczenie dla biżuterii przeznaczonej dla kobiet – praktyka i elegancja w jednym. Nie żadne bransoletki, pierścionki itd. tylko zwykły, prosty zegarek. Im mniej ozdób tym naturalniej.

Jaki zegarek wybrać? Młodsze dziewczyny powinny się kierować przede wszystkim swoim wiekiem i wybierać kolorowe zegarki, w różne ciekawe, a nawet abstrakcyjne wzorki. To pokazuje, że zegarki damskie odzwierciedlają charakter – wesołość, radość z życia i chęć podejmowania wyzwań i różnych przygód.

Kobiety dojrzałe mogą postawić na jeden z dwóch tegorocznych trendów. Albo wybrać pasek zegarka, który będzie kolorowy i będzie tym samym świetnym oraz wyróżniającym się dodatkiem w całej stylizacji, albo postawić na delikatny i subtelny zegarek w konwencji biżuterii (np. srebrna bransoletka uzupełniana cykoriami).

Zegarki damskie dla starszych kobiet powinny być wykonane ze skóry, jednak nie trzeba od razu stawiać na ciemne kolory! Sam materiał, z którego jest wykonany materiał ma podkreślić szlachetność i klasykę, a kolor powinien odzwierciedlać charakter właścicielki! Zachęcamy do wybrania szmaragdowego, który jest hitem tegorocznych wybiegów!

Zegarki damskie to idealna propozycja dla kobiet, które nie lubią nosić wielu ozdób, a biżuteria powoduje, że czują się nieswojo i nienaturalnie. Dobrze dobrany zegarek nie będzie psuł ich wrodzonej potrzeby skromności i wolności od dodatków.