Każdy dzień życia małego dziecka przynosi nowe wrażenia. Rodzice, którzy dbają o prawidłowy rozwój malucha starają się ukazać jeszcze nieznany świat w najpiękniejszych barwach. Zabawki, które przeznaczone są dla dzieci mogą być różne. Warto zdecydować się na te edukacyjne. Są one nie tylko jakościowe, ale również bardzo rozwijające. Zabawki dla najmłodszych powinny być przede wszystkim bezpieczne. Oto wykaz najciekawszych z nich.

Pierwsze zabawki

Może się wydawać, że niemowlęta większość swojego czasu spędzają na spaniu oraz spożywaniu pokarmów, a więc zabawki są zbędne. To jednak nie prawda. Kilkumiesięczne dzieci cały czas uczą się nowych rzeczy, a w tym pomocne mogą okazać się właśnie zabawki. Te, które warto kupić już na sam początek to z całą pewnością:

  • Gryzak – jest to świetna zabawka dla najmłodszych, która jednocześnie spełnia bardzo praktyczną funkcję. Maluchy mogą brać gryzaki do buźki, czym koją sobie obolałe i swędzące dziąsła. Gryzaki mogą być różne. Najbardziej popularne są te wykonywane z silikonu. Materiał ten jest naturalny, a więc bezpieczny dla dziecka. Ostatnio modne stały się też gryzaki drewniane, ale najlepsze dla zdrowia dziecka będą gryzaki z bursztynu. Stały się one hitem i szybko podbiły serca rodziców na całym świecie.
  • Maty edukacyjne – te zabawki dla najmłodszych od wielu lat są cenione przez rodziców, świadczyć to może choćby o ich użyteczności. Maty są kolorowe, zazwyczaj posiadają pałąki, na których zawieszane są różnego rodzaju zabaweczki. Mogą one wydawać dźwięki, mogą być mięciutkie – a po to maluchy chętnie sięgają. Dzięki temu dzieci uczą się koordynacji ruchowej, polepszają motorykę ruchów. Uczą się podnosić, przewracać na brzuszek.

Klocki i puzzle

zabawki dla najmłodszych

Nic bardziej nie rozwija, jak właśnie różne puzzle oraz klocki. Te powinny być dopasowane do wieku pociechy. Wśród zabawek dla najmłodszych zaleźć mogą się puzzle duże, wykonane z miękkiego materiału, np. pianki. Te na pewno nie zrobią dziecku krzywdy, a dadzą wiele godzin zabawy. Trzeba też wspomnieć o tym, jak korzystny wpływ klocki oraz puzzle mają na dzieci. Rozwijają one wiele zdolności, logicznego myślenia, zdolności manualne, uczą też cierpliwości oraz skupienia. Wszystko to przyda się w późniejszym życiu, warto więc kształtować to od samego początku. Bardzo popularne są także interaktywne zabawki dla najmłodszych (https://hitcena.pl/zabawki-dla-najmlodszych/). Te pokazują dzieciom nowy świat np. zwierząt. Maluchy poznają nowe dźwięki, postaci, których jeszcze nie widziały. Poza tym, że dzieci się uczą, to jednocześnie miło spędzają czas na zabawie, a czego chcieć więcej?!