Różnorodność i bogactwo oferty sklepów z zabawkami może utrudniać podjęcie racjonalnej decyzji zakupowej. Stając przed półkami pełnymi różnokolorowych zabawek wielu typów, czasami trudno zdecydować, co tak naprawdę może spodobać się dziecku i co będzie korzystne dla jego rozwoju. Ostatecznie szukając zabawki dla dwulatka, zwykle zależy nam nie tylko na zapewnieniu mu minimum rozrywki, ale także, a może przede wszystkim, na rozwijaniu jego umiejętności, w tym umiejętności manualnych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, na jego aktywizacji fizycznej i psychicznej. Jaka zabawka sprawdzi się w roli prezentu dla dwuletniego dziecka? Co wybrać, by na twarzy dziecka pojawił się uśmiech i by nowa zabawka nauczyła dziecko czegoś nowego?

Zabawki socjalizujące

W tej kategorii znajdziemy wiele zabawek naśladujących przedmioty spotykane w życiu codziennym, uczące dzieci reguł zachowania w określonych sytuacjach. Wybierając za przykład zabawki drewniane Janod, za zabawki socjalizujące uznać możemy m.in. drewniane pojazdy oraz różnego rodzaju zestawy tj. zestaw strażacki, farma, safari, cyrk, miasto i wiele innych.

Zabawki edukacyjne

Drewniane zabawkiTo niezwykle szeroka kategoria różnorodnych zabawek, które mają stymulować wszechstronny rozwój dziecka, ćwicząc jego pamięć, zdolności manualne, umiejętność logicznego myślenia, sprawność fizyczną czy koncentrację. Dobrym przykładem takich przedmiotów mogą być oryginalne zabawki drewniane Janod (francuski producent zabawek drewnianych dla najmłodszych dzieci) pod postacią dużych drewnianych puzzli, wielokolorowych układanek, klasycznych piramidek i różnego rodzaju sorterów. Tego typu zabawki pomogą w ćwiczeniu sprawności manualnej małego dziecka, jednocześnie zapewniając dobry trening jego pamięci i zdolności do logicznego myślenia (ucząc rozpoznawania kształtów czy kolorów). Wśród edukacyjnych zabawek drewnianych Janod wyróżnić można także drewniane klocki, które rozwijają kreatywność dziecka, uczą je cierpliwość, a co najważniejsze budują jego sprawność manualną.

Zabawki aktywizujące ruchowo

Dwuletnie dzieci lubią ruch i zabawę na świeżym powietrzu, zatem doskonałym pomysłem na prezent dla takiego dziecko może być zabawka aktywizująca ruchowo. Dobrym przykładem takiej zabawki jest popularny w ostatnich latach tzw. rowerek biegowy. Dwuletnie dziecko nie powinno mieć większych problemów z opanowaniem prowadzenia tego typu pojazdu, a zabawa rowerkiem z pewnością przyniesie mu mnóstwo frajdy. Wśród wspomnianych już wcześniej drewnianych zabawek Janod znaleźć można również oryginalne rowerki drewniane, o niezwykle efektownie wyglądającej konstrukcji, a także mniejsze zabawki aktywizujące ruchowo, na przykład wózki chodziki lub zabawki do ciągnięcia – te również wykonane są z drewna.