kalosze dziecięce

Kalosze dziecięce to jeden z tych modeli obuwia, które w swojej szafie powinien mieć każdy maluch. W szczególności okazują się niezastąpione podczas wiosennej, nieco kapryśnej aury, gdy pogoda za oknem potrafi dostarczyć nam wielu niespodzianek. Idealne do biegania po błocie, wskakiwania do kałuży, czy spacerów. Mając na nóżce takie buty, nie straszne nam będzie przemoczenie. Nic zatem nie popsuje figli na świeżym powietrzu.

Jakie kalosze dla smyka?

Kalosze dziecięce to bardzo funkcjonalny model obuwia, którego podstawowym zadaniem jest ochrona małych nóżek przed przemoczeniem. Nie od dziś bowiem wiadomo, że mokre stopy skutkują infekcjami i chorobami górnych dróg oddechowych. Aby zatem uchronić się przed tymi przykrymi następstwami, należy mieć w zanadrzu specjalnie przeznaczone na wiosenną pluchę obuwie. W kategorii kaloszy dziecięcych producenci oferują nam niezwykle szeroki asortyment modeli. Ciekawą ofertę gumowców znajdziemy w sklepie Mivo.pl

W gąszczu wzorów i kolorów nie możemy jednak zapominać, że idealnie dobrane obuwie dla naszej pociechy powinno być przede wszystkim wygodne. Wtenczas zapewni nie tylko komfort i wygodę podczas zabaw na świeżym powietrzu, ale również będzie wspierać prawidłowy rozwój stopy.

Rodzaje kaloszy dziecięcych

W sklepach znajdziemy szeroki wachlarz gumowców dla dzieci. Do najbardziej popularnych możemy zaliczyć:

    • kalosze niskie, których cholewka nie sięga wyżej niż linia kostki. Ich zadaniem jest ochrona przed błotem oraz deszczem.
    • kalosze wysokie mogą sięgać do kolan albo połowy łydki. Doskonałe podczas dłuższych eskapad na świeżym powietrzu
    • kalosze o regulowanej szerokości cholewki, która może być zawiązywana na górze. W konsekwencji możliwe okazuje się dostosowanie obuwia do osobistych potrzeb dziecka.
    • kalosze z ceratką na cholewce. Ich cechą charakterystyczną jest ortalionowy materiał, który wykazuje się właściwościami wodoszczelnymi.

Czym się kierować podczas wyboru kaloszy dziecięcych?

Udając się do sklepu po kalosze dziecięce, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę materiał, z jakiego są wykonane. Doskonałe gumowce to te, które są nie tylko lekkie, wyprodukowane z odpornego na użytkowanie tworzywa, ale również wykazujące się funkcjonalnym zastosowaniem. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszego smyka na śliskiej nawierzchni, warto zwrócić uwagę, aby wybrany model charakteryzował się antypoślizgową podeszwą. Jako, że kalosze dziecięce to sezonowy typ obuwia, z których nasz smyk może szybko wyrosnąć, możemy wybrać buty większe od stopy o około pół rozmiaru.