Rozpoczęcie przygody z kolejną dziedziną sportową nie zawsze jest proste zwłaszcza w wypadku dzieci. Na początek należy wydobyć wolny czas, odnaleźć właściwe miejsce do uprawiania konkretnej dziedziny oraz co najistotniejsze wybrać właściwy sprzęt sportowy. Zwłaszcza istotne w wypadku początkujących jest wybranie doskonale dostosowanego sprzętu do potrzeb, zdolności, wieku i warunków fizycznych. Nieprawidłowo dopasowany sprzęt tenisowy może łatwo zniechęcić dziecko do dalszego rozwoju oraz uprawiania konkretnej dziedziny sportowej.


Jakie rakiety tenisowe dla dzieci zakupić?


Kiedy zdecydujemy się na rozwijanie zainteresowania grą w tenisa dziecka, powinniśmy zastanowić się nad doborem właściwej rakiety tenisowej. Właściwe wybranie sprzętu jest istotne dla dziecka, klasy jego doświadczeń z gry oraz chęci rozwijania sportowej pasji. Należy pamiętać, iż wedle generalnie uznanych wskazań, głowa rakiety tenisowej, trzymanej łatwo w ręce, winna być oddalona o ok. 5 cm od ziemi (jej szczyt winien znajdować się na wielkości kostki grającego).


Jak wybrać rakietę dla dziecka


Jakie powinny być rakiety tenisowe dla dzieci?Dobór właściwej rakiety powoduje, iż gra w tenisa staje się prostsza oraz łatwiejsza. Jest to zwłaszcza ważne w wieku dziecięcym. Rakiety dla dzieci są mniejsze, lżejsze i z mniejszymi wielkościami rączek w zestawieniu do rakiet seniorskich. Doskonalszej klasy - oraz równocześnie droższe - rakiety dziecięce zrobione są z kompozytów grafitowych. Wielkości rączek rakiet dziecięcych są normalnie dopasowane do rozmiarów rakiet. Z zasady rakiety juniorskie mają przemysłowe naciągi, jakie należałoby systematycznie zmieniać.

Niejednokrotnie spotykamy się z sytuacją, iż rodzice kupią dziecku rakietę "na wyrost" za dużą, oraz za ciężką dla konkretnego wieku. Opcjonalnie dają dziecku na start, swoją starą oraz dużą. Argumentacja jest w tymże wypadku jedna - Nie wiem czy dziecko polubi tenże sport. Nic bardziej mylnego. Dzieci zaczynające naukę za ciężką rakietą są narażone na kontuzje, dodatkowo niezwykle ciężko jest nauczyć się odpowiedniej techniki gry.


Produkty, z jakich zrobione są rakiety tenisowe dla dzieci


Rakiety tenisowe dla dzieci są z zasady znacznie tańsze aniżeli typy dla dorosłych. Pochodzi to z paru elementów – tychże niezwykle prozaicznych jak to, iż są po prostu mniejsze są jednym spośród nich. Rakiety dla dzieci są przygotowane z myślą o zdecydowanie mniejszym użyciu, zwłaszcza gdy idzie o najmniejsze rakiety. Owe dla najmniejszych wykonane są z aluminium, napięte najprostszymi strunami oraz niejednokrotnie zapakowane w foliowe pokrowce.