Jak w szybki i prosty sposób urozmaicić swoje codzienne posiłki? Spróbuj pysznych soków tłoczonych, a już nigdy nie wrócisz do zwykłych napojów z koncentratu.

Soki owocowe

sok z kiszonych burakówNajlepszą przekąską, a czasem nawet jednym z kilku codziennych posiłków, może być świeżo wyciskany sok owocowy. Kompozycja takiego napoju, zależy wyłącznie od naszych upodobań lub (jeśli jesteśmy na diecie), wytycznych wskazanych przez naszego dietetyka. Świeżo wyciskany sok owocowy wzmacnia nasz organizm, dodaje energii oraz zapewnia witalność przez cały dzień. Przygotowanie takiego napoju jest dziecinnie proste i dzięki niezliczonej ilości kompilacji – może za każdym razem smakować inaczej. Ciekawym pomysłem może być też picie koktajlu z owoców egzotycznych, sezonowych lub wyłącznie w jednym kolorze – taka forma podania zapewni wyjątkowe doznania zarówno smakowe jak i estetyczne.

Soki warzywne

Owoce nie są jednak jedynym składnikiem zdrowej diety sokowej. Dobrym i bardzo korzystnym rozwiązaniem dla organizmu, jest spożywanie świeżo wyciskanych soków warzywnych. Zamiast zupy, która wymusza obróbkę cieplną warzyw i tym samym utratę ich cennych wartości, możemy pić świeże soki. Zmiksowane i wyciśnięte warzywa, gwarantują dostarczenie ważnych witamin i minerałów, odpowiedzialnych za zdrowy wygląd naszej skóry i prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów wewnętrznych. Warzywa mają właściwości antynowotworowe, odchudzające i probiotyczne. Jednym z rodzajów soków warzywnych, jest niezwykle wartościowy sok z kiszonych buraków, który zawiera błonnik i reguluje pracę całego układu pokarmowego. Taki świeżo wyciskany sok z kiszonych buraków, z powodzeniem zastąpi niejeden chemiczny suplement diety i pozwoli na naturalne wzmocnienie odporności.

Soki mieszane

Kolejnym, niezwykle oryginalnym pomysłem, który na stałe zagościł wśród osób aktywnie spędzających czas oraz zdrowo odżywiających się, są soki mieszane, czyli owocowo-warzywne. To niespotykane połączenie, zdaje egzamin nie tylko w sałatkach czy jako niewielki dodatek do dań obiadowych. Świeżo wyciskane, mieszane soki, to kompilacja najzdrowszych warzyw i owoców, często w tych samych kolorach, albo dostarczających tych samych witamin. Wypicie jednej szklanki świeżego soku, zapewnia dostarczenie sporej ilości substancji odżywczych. Przed wyprodukowaniem lub zakupem soku mieszanego, warto zastanowić się, czy takie połączenie smaku jest dla nas odpowiednie. Jeśli nie możemy zdecydować się na taki mariaż owocowo-warzywny, pijmy soki naprzemiennie, np. jednego dnia sok z kiszonych buraków, a kolejnego sok ze świeżych jabłek.