W poszukiwaniu zajmującej rozrywki dla dzieci, warto zwrócić uwagę na zabawki, oferujące najmłodszym możliwość rozwijania umiejętności logicznego myślenia i ćwiczenia refleksu. To bardzo ważne, aby maluch poza czerpaniem radości z zabawy, poszerzał także swoje zdolności. Wszystkie te cechy łączy w sobie La Cucaracha, która dodatkowo jest grą rodzinną, pozwalającą spędzić w ciekawy sposób czas z dziećmi.

Ciekawa oprawa graficzna i miłe dla oka elementy planszy

La Cucaracha - genialna gra, w której najmłodsi mogą wykazać się sprytemPrzystępując do zabawy, tym, co pierwsze rzuca się w oczy, jest barwna, tematyczna plansza oraz kość do rzucania. Gra La Cucaracha opiera się na motywie karalucha w restauracji, stąd oprawa graficzna nawiązująca do tematu. Na podstawce znajdują się przymocowane, obracane sztućce oraz cztery pułapki w formie małych dołków z ukrytym w nich jedzeniem. Dobrym pomysłem okazało się urozmaicenie gry o ruchomy obiekt - szybkiego owada, który porusza się po całej planszy w losowy sposób. Aby zliczać wygrane, do dyspozycji gracze mają zestaw żetonów z obrazkiem uśmiechniętego karalucha. Wszystkie elementy zostały wykonana z najwyższą dbałością o szczegóły i w kolorystyce atrakcyjnej dla najmłodszych.

Łatwe do przyswojenia zasady, również dla najmłodszych

Zasady, na których opiera się gra La Cucaracha są intuicyjne i bardzo łatwo można wytłumaczyć je dzieciom. Karaluch znajduje się na środku planszy i jest uwięziony pomiędzy sztućcami. Celem graczy jest zwabienie go do swojej pułapki, dzięki czemu zyskują punkt. Każdy z uczestników rzuca kością i zyskuje ruch, polegający na zmianie ustawienia łyżek, widelców i noży obecnych na podstawce, w zależności od tego, co wypadnie. Owad porusza się chaotycznie, nie kierując się żadnymi logicznymi zasadami, stąd aby wygrać, należy kierować się sprytem i mieć dużą dozę szczęścia. Wprowadza to do gry losowość i powoduje większe emocje. Do dyspozycji są cztery różne ułożenia początkowe sztućców do planszy, co sprawia, że gra nigdy się nudzi.

Ekscytująca i pełna zwrotów akcji rozrywka dla całej rodziny

Łatwość zasad i ciekawy pomysł wprowadzenia do zabawy poruszającego się robota w formie karalucha, powodują, że jest niezwykle atrakcyjna dla najmłodszych. Cel nie jest trudny do osiągnięcia, a jednocześnie wymaga sporej dozy zaangażowania ze strony gracza, stąd gra La Cucaracha zawsze bawi i sprawia, że najmłodsi wciąż pragną do niej wrócić. Sięgając po rozrywkę z ruchliwym owadem, można mieć pewność, że dziecko rozwinie swoje zdolności analitycznego myślenia i refleksu. Zabawa bez problemu zyskuje także zainteresowanie dorosłych, co sprzyja wspólnemu, rodzinnemu spędzaniu czasu i budowaniu więzi z maluchami.