Częstym problemem kobiet, które urodziły dziecko, są rozstępy. Mogą być one powodem złego samopoczucia wielu młodych mam, a wręcz być przyczyną braku akceptacji swojego ciała po porodzie. Warto stosować domowe sposoby, by się ich pozbyć, ale gdy te zawiodą, można pomyśleć o zabiegach kosmetycznych lub zdecydować się na usuwanie rozstępów laserem.

Na czym to polega?

Pozbycie się rozstępów jest bardzo trudne. Wymaga to wiele zaangażowania, wysiłku oraz czasu, czego młode mamy akurat nie posiadają zbyt dużo. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z lasera frakcyjnego, który pobudza skórę do produkcji nowego kolagenu. W czasie ciąży włókna kolagenowe pękają, nie wytrzymując napięcia, a to z kolei tworzy rozstępy. Dlatego właśnie laserowe usuwanie rozstępów jest tak skuteczne i daje zauważalne efekty.
Laser frakcyjny CO2 poza dobroczynnym działaniem na rozstępy ma również szereg innych zastosowań. Doskonale nadaje się do redukcji bruzd i zmarszczek, plam starczych, a nawet blizn po trądziku. Świetnie odmładza skórę poszczególnych części twarzy, takich jak: broda, okolice oczu, czoło lub podbródek. Klientki również decydują się na zastosowanie metody laserowej na dłonie, szyję czy dekolt.

Mimo iż wiele osób zastanawia się nad bezpieczeństwem tego typu metody, jest ona całkowicie bezpieczna, a ewentualne małe ranki, które powstają w jej wyniku, szybko się goją. By zobaczyć efekty usuwania rozstępów laserem frakcyjnym, należy wykonać od 3 do 5 zabiegów. Istnieją pewne przeciwskazania do wykonania zabiegu, takie jak, m.in.: ciąża lub karmienie piersią, niektóre choroby przewlekłe – cukrzyca, łuszczyca, niektóre alergie, zaburzenia krzepnięcia krwi czy choroba nowotworowa.

Laser frakcyjny CO2 – bezpieczny sposób na piękną skóręBezpieczeństwo oraz koszty

Metoda laserowego usuwania rozstępów i innych niedoskonałości skóry jest uznawana za bezpieczny zabieg, gdyż nie narusza on w żaden sposób skóry. Minimalizuje to więc możliwość infekcji i komplikacji po zabiegu. Jedyna niedogodność, jaką można zaobserwować po jego wykonaniu, to zaczerwienienie skóry bądź drobne pęcherze powstające w miejscu, w którym użyty był laser. Zabieg jest bezbolesny, lecz osoby, które obawiają się bólu, mogą wcześniej poprosić o maść przeciwbólową.

Koszt zabiegu, jakim jest laserowe usuwanie rozstępów, uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim zależy on od wielkości rozstępów oraz potrzebnej ilości sesji. Starsze rozstępy związane są z dłuższym czasem leczenia oraz wyższą ceną. Najczęściej salony kosmetyczne same dokonują indywidualnej wyceny zabiegów na określoną część ciała. Można jednak znaleźć informacje mówiące o tym, że jeden zabieg to koszt średnio 1000-2000 zł.