Największą popularnością cieszyły się na początku lat 80 ubiegłego stulecia. To właśnie meblościanki, niegdyś najbardziej popularne meble, obecnie przeżywają swój renesans. Dzięki zestawieniu razem kilku segmentów meblowych, możemy doskonale urządzić wnętrze, które nie ma większych rozmiarów. Tym samym otrzymamy wiele miejsca, gdzie możemy zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy.

Historia meblościanek sięga lat 50 ubiegłego wieku, kiedy to dwaj amerykańscy projektanci, Charles oraz Ray Eames stworzyli prototyp modernistycznych mebli. Był to projekt, który zakładał, iż każdy nabywca danego produktu może go złożyć samodzielnie w swoim domu. Jednak niestety nie zyskał on uznania za Oceanem.

Z kolei sytuacja w Polsce była zupełnie inna. Tego typu meble zaprezentowano po raz pierwszy w latach 60. Szybko zyskały ogromną aprobatę, z tego powodu rozpoczęto ich masową produkcję. Meblościanka w każdym mniejszym mieszkaniu doskonale rozwiązywała problem małego metrażu, co jest szczególnie ważne dla ludzi mieszkających w bloku. W ubiegłym stuleciu meble produkowano masowo, dostępne były jedynie w kilku kolorach.

Obecnie sklepy mają do zaoferowania swoim klientom meblościankę wykonaną w dowolnym odcieniu oraz formie. Często tego typu dodatek nadaje niepowtarzalnego charakteru naszemu wnętrzu oraz poprawia jego funkcjonalność.

Decydując się na zakup nowych mebli, warto wcześniej dobrze przemyśleć tą decyzję. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele interesujących mebli, jednak warto odpowiednio dobrać przede wszystkim ich kolor, aby pasowały do naszego wnętrza.