Gitara klasyczna to standardowy dodatek do wielu spotkań towarzyskich. Mimo urzekających dźwięków jest ona jednak powoli powszedniejącym widokiem. Muzyk grający na „klasyku” nie posiada już tej wyjątkowej zjawiskowej iskry. W efekcie wiele osób rozpoczynających swoje przygody w muzycznym świecie decyduje się na wybór bardziej „niszowych” instrumentów. Doskonałym tego przykładem jest akordeon.

[caption id="attachment_1262" align="alignleft" width="189"]nuty-na-akordeon Nuty na akordeon[/caption]

Chociaż kursy oraz nuty na akordeon można bez większych problemów odszukać zarówno w sieci jak i lokalnej przestrzeni nie oznacza to, że opanowanie tego instrumentu należy do łatwych. Akordeon jest bardzo wymagającym rodzajem instrumentu przynajmniej w początkowych fazach nauki. Wymaga on znacznie większej koordynacji manualnej niż gitara klasyczna. Jednak większy poziom skomplikowania pozwala na uzyskanie ciekawszych, muzycznych efektów. Zagranie klasycznych przebojów na akordeonie z pewnością będzie stanowić dla wielu rodzaj doświadczenia, które na długo zapadnie w pamięć. Opanowanie gry na akordeonie przyniesie swoisty efekt „wow”, którego gitara klasyczna nigdy nie będzie w stanie zapewnić.

Decydując się na naukę gry na tego typu instrumencie korzystniej jest znaleźć już na wstępie kurs (sieciowy lub stacjonarny), który zapewni nuty na akordeon oraz wszelkie inne niezbędne materiały. Będzie to znaczenie wydajniejsze rozwiązanie niż samodzielne przebijanie się przez ostre, muzyczne zakręty na własną rękę.