Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile dobrego przynosi Ci noszenie czapki w okresie jesienno-zimowym? Czapka jak się okazuje to prawdziwy skarb, podczas gdy na dworze zimno i wieje. Jednak cennych właściwości zimowych czapek nie doceniamy do tej pory. Wolimy zachować fryzurę, styl, gdzie czapka przez wielu nadal jest uważana za obciachowy dodatek. My jednak dziś spróbujemy przekonać większość z Was, żeby czapka na stałe zawitała na Waszych głowach, nie tylko w czasie zimy.

Czasy młodości – czapka to obciach!

Zaraz po wyjściu z domu szybko ściągałeś czapkę i chowałeś do plecaka? Tak niestety robi większość nastolatków oraz dzieci. Jaki jest tego powód? Najprawdopodobniej nie wiedzą, ile taka ciepła czapka na naszej głowie może im dać. Drugim powodem, który przyczynia się do stwierdzania, że czapka to obciach jest niewłaściwie dopasowany model na naszej głowie. Za dawnych czasów kupowane przez nasze mamy czapki często wyglądały podobnie, wykonane z tego samego materiału, który nieprzyjemnie drapał w głowę. Czapki zimowe damskie niewiele różniły się od tych przeznaczonych dla panów.

Poznaj zalety noszenia czapek

Czapki warto nosić nie tylko zimową porą, ale podczas, gdy na dworze szybko zmienia się zarówno temperatura, jak i warunki pogodowe. Aby uświadomić Wam, że czapkę warto mieć i nosić na swojej głowie przedstawimy Wam kilka najważniejszych argumentów, które być może przemówią niektórym do rozsądku.

  • Ciepło z naszego organizmu ucieka głównie przez głowę – aż 70% ciepła naszego ciała ucieka przez górną część naszego ciała, a większość właśnie przez głowę. To oznacza, że nie ważne jak grubą kurtkę będziemy na sobie mieć, nic tak jak czapka nie zabezpieczy i nie da nam ciepłego komfortu zimą.
  • Ochrona uszu – uszy to wystająca część ciała, która jest bardzo narażona na podmuchy wiatru oraz niskie temperatury na dworze. Osoby, które zmagają się z problemami dotyczącymi chorób uszu oraz zatok powinny jak najszybciej zakupić czapkę.
  • Kondycja włosów – osoby, które dbają o wygląd i kondycję swoich włosów powinny wiedzieć, że niska temperatura powoduje słabnięcie ich struktury. Przez brak czapki na swojej głowie, szybko możemy sprawić, że włosy zaczną się łamać, a później wypadać. Zamiast przejmować się, czy czapka zepsuje świeżo wyczesaną fryzurę, postaw przede wszystkim na zdrowie swoje i sowich włosów.
czapki zimowe damskie

To nie wszystkie powody, dla których warto być posiadaczem zimowej i nie tylko takiego rodzaju czapki. Czapki zimowe damskie znajdziemy w najróżniejszych modelach, przez co wybrać można model odpowiednio dla swojego gustu. Chrońmy nasze zdrowie i pozostawiajmy swoje ciało jak w najlepszej kondycji, zatem wychodząc w mroźny poranek na dwór po prostu zrób coś dla siebie – ubierz czapkę!