Kiedy nadchodzi wrzesień, nieubłaganie pojawia się konieczność skompletowania szkolnej wyprawki. Czy zabawki z Myszką Miki mogą do niej należeć? Wszystko zależy od wieku dziecka. W przypadku najmłodszych uczniów może to być nawet wskazane. Dzięki ulubionej maskotce lub figurce, pierwszoklasiści będą się czuli pewniej i bezpieczniej. Również nieco starsze dzieci lubią przynosić zabawki do szkoły i bawić się nimi podczas przerw. Kiedy więc nadejdzie czas zakupów, których lepiej nie zostawiać na ostatnią chwilę, ustal ze swoją pociechą, co dokładnie jest jej potrzebne. Robiąc zakupy wcześniej, unikniesz stresu i tłumów w sklepach.

Myszka Miki – ulubieniec najmłodszychO czym należy pamiętać, kompletując wyprawkę?

Choć zabawki z Myszką Miki nie wydają się niezbędnym elementem wyprawki, to jeżeli mamy w domu fana tej sympatycznej postaci, mogą okazać się pomocne w redukowaniu stresu związanego z pójściem do szkoły. Szczególnie w momencie, w którym dziecko dopiero zaczyna edukację lub też z jakiegoś powodu zmieniło szkołę lub klasę. Na sklepowych półkach znajduje się wiele różnych zabawek z Myszką Miki: od maskotek i figurek, przez puzzle, po zabawki interaktywne. Każdy maluch z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zabawki z tą postacią kupić można również drogą internetową, na przykład na stronie https://manito.pl/pol_m_Bohaterowie-Bajek_Myszka-Mickey-i-Minnie-3974.html.
Oprócz zabawek, nie można zapomnieć o bardziej tradycyjnych elementach wyprawki, takich jak zeszyty, artykuły papiernicze, worek na buty, torba lub plecak, bidon, śniadaniówka czy też strój na wychowanie fizyczne i buty na zmianę. Jeżeli twoje dziecko jest fanem Myszki Miki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ta postać stała się tematem przewodnim podczas zakupów mających na celu skompletowanie szkolnej wyprawki. Oczywiście, nie należy zapomnieć o podręcznikach. Warto polować na nie w antykwariacie lub też zamówić przez internet, korzystając z promocji, które w większości księgarni internetowych pojawiają się już na początku sierpnia. A może do zamówienia od razu dołączą zabawki z Myszką Miki?

Pozwól dziecku wybierać

Wiele rodziców ma tendencję do uważania, że to on wie najlepiej, co jest dla dziecka dobre. Do pewnego wieku, kiedy maluch nie ma pojęcia, jak funkcjonuje świat, faktycznie lepiej jest podejmować za niego większość decyzji. Kiedy jednak dziecko idzie do szkoły i chciałoby móc do niej zabierać jakąś zabawkę z Myszką Miki, pozwólmy mu na to. Nawet, jeżeli naszym zdaniem nie ma sensu brać do szkoły jakichkolwiek zabawek. Postarajmy się również rozmawiać z dzieckiem odnośnie kupowanych przedmiotów i w ramach możliwości, wybierać te, które podobają się zarówno rodzicom, jak i maluchowi.