Radość oraz euforia na wieść o zbliżającym się terminie porodu pierwszego dziecka, powoduje, że przyszli rodzice popełniają wiele gaf oraz błędów już na samym początku. Szczęście, które jest związane z wielkim wydarzeniem, gdzie pojawia się nowy członek rodziny, często powoduje, że młodzi rodzice zapominają o zakupie najważniejszych i najpotrzebniejszych rzeczy. Jednak, aby powrót do domu ze szpitala był bezpieczny dla maleństwa i niczego mu nie brakowało, podpowiemy Wam o najważniejszych rzeczach oraz akcesoriach, które przydadzą się Wam podczas pierwszych dni życia noworodka.

Ubranka dla dziecka

To dość banalne, lecz często bywa tak, że świeżo upieczeni rodzice zapominają nawet o tak podstawowych sprawach, jak ubranko dla noworodka. Może być to związane z nagłym wyjazdem do szpitala, gdzie liczy się każda minuta i mało kto pamięta o spakowaniu specjalnej odzieży dla dziecka. Z tego powodu warto zorganizować sobie torbę podróżną na wyjazd do szpitala już dużo wcześniej. Oprócz malutkich ubranek dla niemowlaka warto zabrać ze sobą ręczniki oraz podstawowe kosmetyki, które przydadzą się zarówno młodej mamie, jak i maluszkowi. Do ubioru niemowlaka należy zaopatrzyć się przede wszystkim w kilka body, skarpetki oraz cienką czapeczkę. Skóra noworodka jest bardzo delikatna i każdy powiew, czy też delikatne promienie słońca mogą być bardzo odczuwalne na małym organizmie.

foteliki samochodoweFotelik samochodowy

Jak dobrze wiemy przewożenie dzieci bez odpowiedniego fotelika, zwłaszcza niemowlaków samochodem jest zabronione oraz bardzo niebezpieczne. Wiedząc zatem, że w rodzinie pojawi się nowy członek rodziny, musimy zadbać o jego bezpieczną podróż ze szpitala do domu. Aby tak się stało, należy dużo wcześniej wyposażyć się w fotelik samochodowy, który wcześniej należy odpowiednio dopasować do wnętrza samochodu. Foteliki samochodowe pomogą wybrać Ci sprzedawcy oraz opinie, które znajdują się bezpośrednio na samym produkcie. Bez problemu znajdziesz specjalnie oznaczone foteliki samochodowe dla noworodków, które będą wyróżniać się wielkością oraz konstrukcją od innych dziecięcych siedzisk do samochodu.

Łóżeczko oraz kąt przeznaczony dla niemowlaka

Przed powrotem malucha do domu należy zadbać o odpowiednio dopasowane miejsce, w którym tuż po przyjeździe dziecko będzie spędzać cały swój czas. Oczywistym zakupem jest tu zatem dziecięce łóżeczko oraz przenośne nosidełko, które bezpiecznie będzie pozwalać na przenoszenie maluszka po domowej przestrzeni.