Muzyka łagodzi obyczaje, pozwala na wyrażanie uczuć i emocji. Wrażliwość muzyczna była dla wielu ludzi przejawem jego kultury. A w inteligenckich domach gra na instrumentach klawiszowych, przede wszystkim na fortepianie, była elementem dobrego wychowania.

Nie ulega wątpliwości, że pianino jest jednym z tych instrumentów klawiszowych, które cieszą się największą popularnością. Nie tylko w kręgu ludzi dorosłych, ale coraz częściej dzieci, które chętnie próbują (pod okiem nauczyciela) swoich sił. Tego typu lekcje nie tylko kształtują rozwój muzyczny, ale również wzbogacają osobowość malucha o poczucie harmonii i kompozycji. Pierwszych nauk szkrab może zasięgać już zarówno w wielu przedszkolnym, jak również szkolnym. instrumenty klawiszowe

Jeśli instrumenty klawiszowe typu pianino czy fortepian są dla nas za trudne, na początku możemy spróbować keyboardu, który nie powinien nastręczyć zbyt wielu trudności w nauce. Poza tym, keyboard to instrument orkiestra. Już kilkanaście lekcji wystarczy, aby z powodzeniem opanować podstawy i swobodnie zagrać kilka prostych i zarazem przyjemnych dla ucha melodii w taki sposób, jakby był zaprezentowany przez kilkuosobowy zespół muzyczny. Instrumenty klawiszowe typu keyboard zaznajamiają nas z brzmieniem różnych dźwięków, zarówno perkusyjnych, dętych czy też innych. Znajomość kilkunastu melodii sprawi, że bez problemu udzielimy swojego pierwszego koncertu na niewielkim spotkaniu rodzinnym czy w kręgu znajomych.

Sprawdzone instrumenty klawiszowe znajdziesz na http://fabrykadzwieku.pl/pol_m_Instrumenty-Klawiszowe-488.html