Często podczas projektowania pokojów bierze się pod uwagę najdrobniejsze szczegóły, lecz bardzo rzadko uwzględnia się w nim przełamywanie różnego rodzaju szablonów. Jednym z doskonałych przykładów na to zjawisko są wciąż niezawodne, białe sufity, które w pokojach najmłodszych straszą w nocy, a w dzień nudzą. Ciekawym rozwiązaniem tego problemu jest umieszczenie fototapety na suficie w sypialni swojej pociechy.

 

Niebo jak z bajki

  fototapeta na sufit   Aby wzbogacić wyobraźnię swojego dziecka wystarczy naprawdę niewiele. Czasami warto zastąpić szablonowe rozwiązania, tymi niekonwencjonalnymi. 20 lat temu bardzo modne były fluorescencyjne tapety z motywem gwieździstym. Każde dziecko chciało taką mieć, ponieważ po zgaszeniu światła pokój przemieniał się w kapsułę kosmiczną, która znajdowała się w pomiędzy dziesiątkami gwiazd. Wówczas fototapety na sufit nie były znane na polskim rynku, dlatego mnóstwo osób chcąc uzupełnić kosmiczny wystrój dokupywało gwiazdki i same doklejało je na suficie. W obecnych czasach takie zabiegi nie są do końca potrzebne, ze względu na bogaty asortyment sklepów zajmujących się tworzeniem dekoracji sufitowych na co dzień.  

Od wyboru, do koloru

  Fototapety na sufit nie są produktem przeznaczonym tylko do pokojów dziecięcych. W zależności od znajdującego się na nim motywu może zachwycić również nastolatka zafascynowanego światem magii. Ciekawe pomysły np. na nocne niebo, czy świece pod sufitem przywodzą na myśl sceny z filmów o Harrym Potterze.  

Do małych pokoików

  Najlepszym rozwiązaniem byłby wybór fototapety na sufit z motywem pogodnego nieba. Jasnoniebieski odcień, który miesza się z białymi chmurami idealnie poszerzają optycznie pokój dzięki czemu przebywanie w nim dostarczy pozytywnych emocji.  

Dla kogo?

  Każdy projekt i pomysł na dekoracje sufitu jest wprost idealny dla osób z ogromną wyobraźnią i poczuciem estetyki. Doskonale sprawdza się szczególnie w sypialniach, gdzie szuka się ciszy i spokoju. Gwieździste niebo, niebo słoneczne czy konstelacyjne wariacje to tylko jedne z tysiąca propozycji. Ogromną zaletą fototapet na sufit jest to, że większość z nich ma działanie kojące i rozluźniające, dlatego po powrocie po ciężkim dniu do domu bardzo łatwo jest zrelaksować się patrząc w sufit i czując, jak ucieka się w swój świat myśli. Inspiracji do domu warto szukać na portalach wnętrzarskich i tych społecznościowych.