Nike SB - funkcjonalność, trwałość i estetyka

Nike SBSkateboarding to wyczynowa jazda na deskorolce. Polega na podskakiwaniu z deskorolką i robieniu rozmaitych trików. Podstawowy podskok, wykonuje się poprzez naciśnięcie jedną nogą taila (tył deski, zaokrąglony ku górze) i energicznym szarpnięciu bokiem buta drugiej nogi, wzdłuż papieru ściernego celem wyrwania deskorolki w górę.

Nietrudno się domyśleć, że tego typu sport jest mocno eksploatacyjny dla obuwia i dlatego wymaga stosowania butów specjalnie zaprojektowanych i przystosowanych do jazdy na deskorolce.

Jakie powinno być odpowiednie obuwie stosowane przez skateboardera? Przede wszystkim, powinno mieć twardą, prostą i płaską podeszwę, gwarantującą pewne i stabilne stanie na deskorolce oraz dobra przyczepność do papieru ściernego, którego szorstkość może ścierać podeszwę, zatem odpowiednia twardość i trwałość jest głównym atutem dobrze dobranego obuwia.

Nike SB to specjalna kolekcja butów, spełniająca powyższe założenia, będąca wynikiem zaprojektowania z wyjątkowym przeznaczeniem do jazdy na deskorolce.

Obuwie z tej kategorii cechuje najwyższa jakość. Wyjątkowo trwała podeszwa, o bardzo wysokim stopniu nieścieralności, zapewni pewność w staniu na papierze ściernym. Dodatkowo, wiele modeli posiada wbudowaną nakładkę w podeszwie, w miejscu dużego palca, która wzmacnia miejsce, w którym jest największy nacisk, minimalizując dzięki temu, ryzyko przetarcia podeszwy przez szorstki papier. Wszystkie modele mają odpowiednio zaprojektowaną formę podeszwy, ze specjalnym wzornictwem, najczęściej w formie tzw. jodełek lub rombów, zapewniając dobrą trakcję buta, wysoką przyczepność i zapobiegając ślizganiu się. Podeszwa z resztą buta łączona jest za pomocą wyjątkowo mocnych szwów i kleju, co gwarantuje trwałość użytkowania. Buty w większości wykonane są z połączenia zamszu i nubuku skórzanego, dzięki temu zyskują nie tylko dużą wytrzymałością, lecz również wysoki stopień elastyczności, umożliwiający swobodne manewrowanie stawem skokowym, niezbędnym do wykonywania podskoków na deskorolce.

W kolekcji Nike SB znajduje się wiele modeli sygnowanych nazwiskami profesjonalnych skateboarderów, którzy zaufali i wybrali obuwie Nike. Dostępne są modele projektowane m. in. dla Stefana Janowskiego, Paula Rodrigueza i prawdziwej legendy tzw. street skateboardingu, który w latach dziewięćdziesiątych wygrywał niemal wszystkie największe turnieje deskorolkowe - Erica Kostona.

Dodatkowo, w kolekcji dostępne również pozostałe serie, nieimienne, w tym m. in. dunk, challenge court, team edition, blazer, vulc rod i inne.

Nike Sb to nie tylko wygodne, bezpieczne i trwałe obuwie do jazdy na deskorolce. Wszystkie modele wykonane są również z dużą dbałością o wygląd i estetykę buta, dzięki temu, cieszą się popularnością, nie tylko wśród skateboarderów. To także gustowne, modne i zarazem wygodne obuwie do codziennego użytku. W katalogu jest dostępny bardzo szeroki wachlarz modeli, różnicujący je zarówno pod względem kształtu jak i kolorystyki. Buty Nike SB dostępne są praktycznie w każdym kolorze, nierzadko z dodatkowymi wzornikami, tak, by każdy mógł odnaleźć odpowiednie obuwie dla siebie.

Nike SB to wyjątkowe połączenie funkcjonalności i estetyki. Obuwie sygnowane nazwiskami najlepszych zawodników deskorolkowych na świecie, to gwarancja najwyższej jakości. Bogactwo kolorystyki, wzorów, kształtów i wysoka jakość, zachęcają do użytkowania, nie tylko jeżdżących na deskorolce.