Zwierzak wnosi do domu wiele radości, bez względu na to, czy jest adoptowany, czy kupiony. Kiedy jednak podejmie się już decyzję o przyjęciu pod swój dach kota, trzeba także zadbać o zapewnienie mu wszystkich niezbędnych akcesoriów. Mruczący przyjaciele nie potrzebują do szczęścia zbyt wiele, jednak na pewno nie może im zabraknąć miseczek, zabawek, drapaka i oczywiście kociej toalety - kuwety. Wbrew pozorom utrzymanie czystości przy zwierzaku nie jest wcale takie trudne, wystarczy tylko zakupić odpowiednie wyposażenie.

Jak więc zadbać o to, by przy zwierzaku nie było w domu bałaganu? Czyste mieszkanie bez wątpienia pozwoli utrzymać odpowiednio dobrana kuweta dla kota. Wiadomo, że kocie łapki dbają o to, by po załatwieniu swoich potrzeb wszystko dokładnie zakopać. Właśnie wtedy żwirek najczęściej ląduje poza kuwetą i wymaga zamiatania. Ograniczenie wydobywania się żwirku zapewni jedynie dobra kuweta. Jaką najlepiej wybrać? Wszelkie oczekiwania spełnią z pewnością kuwety kryte, charakteryzujące się odpowiednią wysokością. Dodatkowo, montowane w takich modelach drzwiczki na pewno pomogą zatrzymać żwirek tam, gdzie powinien pozostać. Dobrym pomysłem okaże się również umieszczenie przed kuwetą specjalnej wycieraczki, w którą kot będzie mógł wytrzeć łapki, co uniemożliwi mu roznoszenie po domu żwirku, przyklejonego do łap.

Mruczący przyjaciel w żaden sposób nie przeszkadza temu, by zachować mieszkanie w idealnym porządku. Kuweta dla kota to podstawa. Wystarczy tylko poświęcić odrobinę czasu, by znaleźć model, który spełni wszelkie oczekiwania.