naklejki ściennePokój dziecięcy kojarzy nam się przede wszystkim z wnętrzem, o które musimy szczególnie zadbać, zwłaszcza na etapie ozdób. Niejednokrotnie zastanawiamy się, jak pogodzić zarówno praktyczną stronę tego problemu, jak i estetyczne dodatki, które chcemy umieścić w pokojach. Sprawdźmy, czy jest to w ogóle możliwe.

Pokój dziecięcy często chcemy ozdobić już na samym początku, ale mamy świadomość, że z czasem dostępne ozdoby będą musiały się zmieniać. Z tego powodu dobrze jest inwestować w naklejki ścienne czy inne, łatwe w usuwaniu rozwiązania, które będą zdobić w sposób bezpieczny każde dziecięce wnętrze.

Łatwa wymiana

Jeśli decydujemy się na jakiekolwiek ozdoby, które mają być trwałe, ale wymienialne w dość prosty sposób, musimy pamiętać o tym podczas zakupu. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku naklejki ścienne, które w świetny sposób będą zdobić praktycznie każdą powierzchnię – niektóre z nich można montować również w innych miejscach, np. na gładkich ścianach szaf – a jednocześnie mogą być łatwo zdjęte i zastąpione nowymi. Jeśli chcemy zainwestować np. w zasłonki czy dywany, musimy wybrać takie, które nie tylko łatwo się odkurzają, ale również będą dawały się dobrze wyprać, bez utraty kolorów czy po prostu zmiany swojego kształtu. Dbanie o czystość jest bardzo istotne również w przypadku dodatków.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Podczas inwestowania w ozdoby, które mają stać na podłodze, musimy pamiętać albo o ich unieruchomieniu, albo zapobieganiu ślizganiu się. To bardzo istotne w przypadku zwłaszcza młodszych dzieci, które często, opierając się o meble, starają się wstawać i chodzić. Jeśli na ściany nakładamy naklejki ścienne w alternatywie do klasycznych tapet, to musimy zadbać o to, aby dało się je przykleić bez zbędnych substancji chemicznych, a także, aby ich czyszczenie było proste – np. z użyciem gąbki i płynu do naczyń. Świetną ozdobą mogą być również rozmaite źródła światła, o ile zostaną właściwie zabezpieczone, aby dziecku nie przyszło do głowy ich dotykać albo owinąć się kablem.