Ślub jest szczególnym czasem, kiedy chcemy stworzyć dekoracje jak najbardziej podkreślające wyjątkowość tego szczególnego dnia. Z tego też powodu bardzo często wybieramy takie dekoracje, które mogą zaskoczyć naszych gości czy też dają ciekawy, nagły efekt wizualny. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić z ich doborem oraz wybierać je zawsze w odpowiednim kontekście.

Do takich często obecnie stosowanych dekoracji należą m.in. płatki róż. Na ślub możemy wybrać je w kilku formach, które zależą nie tylko od naszych zasobów finansowych, ale również gustu czy po prostu oczekiwań związanych z organizacją tego szczególnego dnia. Sprawdźmy zatem, jakie płatki sprawdzają się najlepiej, czym kierować się przy ich wyborze oraz w jakich momentach mogą znajdować zastosowanie. 

Jak na ślubie…?

Przede wszystkim dobrze jest wybrać okoliczności, w których zastosujemy płatki róż. Na ślub jako taki mogą przydać się w kilku wersjach. Przede wszystkim sprawdza się obecnie stworzenie alejki, która wysypana jest płatkami róż, a po której młoda para zdąża, aby wziąć ślub. Takie rozwiązanie wymaga jednak dogadania się z kimś, kto potem posprząta te płatki, zwłaszcza jeśli ślub odbywa się w urzędzie albo kościele. Alternatywnie można wykorzystać inaczej płatki róż – na ślub możemy zamówić odpowiednie tuby strzelające pod ciśnieniem, dzięki którym umówieni goście wystrzelą w powietrze mnóstwo płatków i będą mogli w ten sposób stworzyć ciekawą scenerię dla fotografa robiącego nam wówczas zdjęcia.

Płatki róż na ślub

A jak na weselu…?

Z drugiej strony możemy wykorzystać również płatki róż na ślub oraz na wesele. W tym drugim przypadku będą doskonałą ozdobą zarówno na stoliki, gdzie rozstawiamy np. słodycze czy alkohol, jak również do uzupełnienia wody i kamieni w szklanych pojemnikach, które mają wewnątrz siebie płaskie świeczki. Co więcej, dobrze jest wybrać takie płatki róż na ślub i wesele, aby pasowały do ogólnego zamysłu estetycznego, ale również były adekwatne do warunków pogodowych. Nie mogą bowiem farbować – najbezpieczniejsze będą te sztuczne.