Pragnienie posiadania zwierzątka niestety nie zawsze jest współmierna z możliwością jego przygarnięcia pod swój dach. Na szczęście w dobie Internetu możemy to zrobić nie tylko za pomocą adopcji. Z pomocą przychodzą wirtualne portale adopcyjne zwierząt, oferujące niezwykle interesującą propozycję niesienia pomocy czworonogom bez konieczności sprawowania nad nimi bezpośredniej opieki.

Adopcja wirtualna – co to takiego jest?

Portal adopcyjny zwierząt

wprowadził nową „usługę”, jaką jest adopcja wirtualna. Co to takiego jest? Najprościej mówiąc to rodzaj adopcji na odległość, która polega na comiesięcznym dokonywaniu płatności na konto placówki opiekującej się danym schroniskiem. Zbierane w ten sposób pieniążki stanowią pomoc dla czworonożnych podopiecznych, z których rpóźniej finansowane jest ich codzienne utrzymanie. Oczywiście, adopcja wirtualna nie wyklucza możliwości bezpośredniego poznania wybranego zwierzęcia.

Jak to wygląda?

Taka forma wsparcia jest w dzisiejszych czasach coraz łatwiej osiągalna. Rośnie liczba schronisk i azyli oferujących tego typu możliwości. Ich odnalezienie też nie powinno nastręczyć trudności, albowiem jedyne co należy zrobić to wpisać w przeglądarkę internetową „portal adopcyjny zwierząt”, aby później spośród wszystkich wyświetlonych adresów wybrać ten, który wydaje nam się najbardziej odpowiedni. Potem należy tylko wybrać konkretne zwierzątko, którym będziemy się „opiekować” i pamiętać o comiesięcznych datkach. portal adopcyjny zwierzątNiektóre placówki proszą o możliwość przekazywania wpłat w dowolnej wysokości, inne z kolei określają ich wysokość na podstawie wielkości czworonoga czy jego skłonności do przewlekłego chorowania. W przypadku psa sprawa wygląda następująco: mały psiak to opłata w kwocie 25 zł, średni 30, a duży 35-40 zł. Zazwyczaj taka informacja będzie umieszczona na stronie schroniska. Co więcej, niektóry portal adopcyjny zwierząt ściśle rozpisuje koszty danego pupila ze starannym uwzględnieniem sposobów ich wykorzystania. Taka kalkulacja okazuje się szczególnie przydatna w sytuacji, gdy wirtualnej adopcji dokonuje klasa lub firma i koszty utrzymania dzielone są na większą ilość osób.

Wirtualne partycypowanie w kosztach utrzymania a więź

Uczestniczenie w partycypowaniu w kosztach utrzymania wybranego pupila to nie tylko dbałość o regularne wypłaty środków. To również forma wchodzenia z nim w bezpośrednią relację. Wiele portali adopcyjnych zwierząt oferuje możliwość wejścia z nim w bliższą zażyłość. Po wcześniejszym umówieniu się na wizytę, można zabrać psa na spacer czy pobawić się z kotem. Wiele zależy od wybranej placówki, albowiem większość z nich różnie podchodzi do wspierania tej formy pomocy.