Przegląd termometrów dla dziecka

Przetrwanie choroby bez termometru dla dziecka, jest wręcz niemożliwe. I o ile ta kwestia pozostaje bezdyskusyjna, o tyle wątpliwości może budzić rodzaj urządzenia. W sprzedaży bowiem znajdziemy wiele rozmaitych sprzętów przeznaczonych do mierzenia temperatury. Dotykowe, bezdotykowe, w formie smoczka, a nawet modele z czujnikiem do przyklejania. Każdy z nich wiąże się z mniejszym lub większym wydatkiem, ale jeśli chodzi o zdrowie i dobro dziecka, to jakość wykonania pozostaje sprawą szczególnie istotną.

Propozycje do wyboru

termometr bezrtęciowy Pierwszym rodzajem termometru dla dziecka jest ten do mierzenia na czole. Pozwala na uzyskanie pomiaru w stosunkowo krótkim czasie. Wyniki, w zależności od zakupionego modelu, posiadają pewną tolerancję błędu. Inwestując w produkt wyższej jakości, możemy być pewni jego nieomylności. Kolejny stanowią modele douszne. Polecane przez pediatrów i ekspertów, głównie z powodu dokładnych, precyzyjnych i wiarygodnych odczytów. Inną, choć niemniej ciekawą propozycją jest termometr dla dziecka w smoczku. To doskonałe rozwiązanie dla szkrabów, które nie lubią mierzenia temperatury, za to chętnie biorą do buzi smoczek. Pomiar następuje po około dwóch minutach. Minusem jest jednak to, że gdy dziecko będzie płakało i wypluwało go z buzi, uzyskanie wiarygodnego odczytu nie będzie możliwe. Może zatem pełnić funkcję urządzenia alternatywnego. Jeśli jednak zależy nam na czasie i w sytuacjach kryzysowych stawiamy na funkcjonalne, sprawdzone rozwiązania, wówczas polecanym modelem jest termometr czołowy, więc jego kupno będzie niewątpliwie trafioną inwestycją na pierwsze lata życia malucha.

Więcej o dostępnych na rynku termometrach dla dziecka można przeczytać na stronie: http://www.zdrowiewmodzie.pl/content/8-jak-wybrac-termometr-dla-dziecka.

Monitor temperatury

Jeszcze innym, choć niezbyt rozpowszechnionym sposobem na mierzenie dziecku temperatury jest monitor. To specjalne urządzenie pomiarów dokonuje cały czas. Jest to propozycja kierowana w stronę smyków, które przechodzą ciężkie choroby i monitorowanie skoków temperatury jest jednym z ważnych elementów ich rekonwalescencji. Jak to się odbywa? Odczyty dokonują się na skutek obecności specjalnego czujnika umiejscowionego w pieluszce. Komunikując się z monitorem, informuje za sprawą specjalnego dźwięku o wysokości temperatury.