Pojawienie się w naszym otoczeniu malutkiego, nowo narodzonego dziecka zawsze wiąże się z emocjami. Warto jednak odczekać chwilę, zanim zjawimy się u jego rodziców, przynosząc prezent dla niemowlaka. Pierwszy miesiąc jest czasem, kiedy odporność dziecka dopiero się kształtuje, zaś rodzice – zwłaszcza, gdy to ich pierwsza pociecha – potrzebują czasu na oswojenie się z nową sytuacją. Potem jednak, po umówieniu się na wizytę, odwiedziny takiego maluszka mogą być niezwykle przyjemnym wydarzeniem. Na pewno zechcemy przynieść ze sobą również prezent dla niemowlaka – tutaj jednak często pojawiają się problemy z doborem odpowiedniego produktu. Zamiast iść na łatwiznę i podarować dziecku oraz rodzicom coś, co tylko zawali im miejsce w mieszkaniu, warto nieco się wysilić.

Podstawy – bezpieczeństwo i przydatność

prezenty dla niemowlaka

W zasadzie prezent dla niemowlaka powinien spełniać dwa podstawowe założenia. Z jednej strony musi być bezpieczny, więc jeśli chcemy inwestować w coś bez odpowiednich certyfikatów czy np. zabawkę albo gryzak kupione w lokalnym sklepie i pochodzące z nieznanej firmy – zrezygnujmy z takiego pomysłu. Bardzo istotne jest, aby prezent był przydatny oraz przy swojej funkcjonalności bezpieczny do stosowania przez dziecko.

Bez ubranek i kosmetyków

Istnieją rzeczy, których lepiej nie dawać dziecku, jeśli nie mamy pewności, że zostaną wykorzystane. Takie prezenty dla niemowlaka to m.in. kosmetyki – jest to tak indywidualna sprawa, że zestaw znanej marki, który my wybierzemy, może zostać nawet nie otwarty przez rodziców. Z drugiej strony większość rodziców ma również sporo ubranek dla dzieci, więc jeśli chcemy kupić kolejne body, zastanówmy się nad tym kilka razy – chyba że mamy pewność, że np. z uwagi na nadruk będzie to prezent odpowiadający rodzicom.

Warto… zapytać

Jeśli nie mamy własnych dzieci, kupno prezentu dla niemowlaka może nas po prostu przerosnąć. W takiej sytuacji wystarczy… zapytać rodziców, co by im się przydało. Może to być coś z zakresu edukacyjnego, np. mata dla dziecka kilkumiesięcznego. Z drugiej strony prezenty bywają też użyteczne, tak jak zapas pieluszek jednorazowych w konkretnym rozmiarze, od danego producenta.