Na rynku zabawek i rozrywki dla całej rodziny liderem nieustannie pozostają puzzle – zwykły obrazek pocięty na kilkaset części pasujących do siebie jedynie w jednym schemacie potrafi odciągnąć naszą uwagę od całego świata nawet na kilka godzin. Czym kierować się przy wyborze puzzli? Jakiej firmy puzzle wybrać, aby mieć pewność, że nie tylko będą wszystkie części w pudełku, ale również, że same puzzle będą wysokiej jakości i będziemy mogli czerpać przyjemność z ich układania wielokrotnie?Wiek
Przede wszystkim podstawą doboru puzzli jest wiek osób, które mają je układać – w przypadku małych dzieci elementy muszą być większe, jak również powinno być ich mniej. Co prawda niektóre dzieci z powodzeniem ułożą puzzle składające się z tysiąca elementów, jednak dla większości będzie to bardzo problematyczne, co może prowadzić do złości i frustracji, a nie do czerpania przyjemności z układania obrazka i zobaczenia efektu finalnego.Jaki obrazek?
Istotny jest również sam wzór puzzli – dzieci preferują postacie z bajek, czyli to, z czym mogą się identyfikować i to, co jest im bliskie. Dla dorosłych najlepszym wyborem są przeważnie pejzaże i krajobrazy, czy to wielkomiejskie, czy też górzystych dolin. Wbrew pozorom wzór obrazka jest również istotny ze względu na trudność w układaniu puzzli. Znacznie łatwiej ułożyć puzzle przedstawiające jeden domek, niż leśną ścieżkę podczas kolorowej jesieni!Jaka firma?
Jakiej firmy puzzle wybrać? Wielu Internautów podkreśla, że puzzle Castorland - http://brawojasiu.pl/pl/zabawki-jasio-sie-bawi_puzzle - to nie tylko rodzimy produkt, ale również najwyższa jakość wykonania. Z pewnością coś w tym jest patrząc na sklepowe półki, z których znikają głównie puzzle tej właśnie firmy!