Życie nastolatka nie jest proste, szczególnie na polu szkolnej rzeczywistości. Szkoła to wręcz odrębny świat, rządzący się swoimi zasadami, które często wpływają na wszystko, również poprzez kreowanie własnej mody. Dobrym przykładem mogą być akcesoria i przybory szkolne, które od zawsze musiały reprezentować sobą coś więcej niż tylko praktyczną stronę, wykorzystywaną na lekcjach i szkolnych korytarzach. Dziś porozmawiamy sobie o plecakach i tym, które z nich cieszą się obecnie największą popularnością!

Moda vs funkcjonalność - czyli ewolucja plecaków szkolnych

plecaki jednoramienne online

Na przestrzeni dekad, w świecie mody (także tej szkolnej), kolejne trendy popychały pozornie proste projekty do zupełnie nowej, często problematycznej formy. Niejednokrotnie bywało tak, że nowy designerski plecak, torba czy buty odznaczały się wyjątkowo udanym, świeżym stylem, ale przez to traciły w jakiś sposób na swojej funkcjonalności. Było to spowodowane z reguły użyciem, jakichś nowych eksperymentalnych materiałów, lub np. nowym sposobem zszycia, które ograniczało powierzchnię użytkową. Jak wiemy, plecak pojemny być musi, dlatego koniec końców postęp na poletku modowym, musiał również uwzględnić potrzeby swoich nastoletnich klientów, stosując odpowiednie tricki i rozwiązania, maskujące pierwotne niedoskonałości projektów. Jednym z najbardziej udanych modowych comebacków ostatnich lat, w świecie szkolnych gadżetów i akcesoriów, zanotowały bez wątpienia plecaki jednoramienne, które doskonale łączą ciekawy, świeży design, z niezawodną funkcjonalnością.

Plecaki jednoramienne - czy będą modne w 2020 roku?

Skoro mówimy o comebacku, to znaczy, że wcześniej musiał nastąpić regres… i faktycznie tak było. Plecaki jednoramienne to trend, który wybucha dość niespodziewanie, po czym stopniowo się wygasza, oddając pola innym nowinkom modowym, tylko po to by po kilku sezonach znowu wrócić i święcić triumfy w młodzieżowych lookbookach i Instagramowych relacjach. Wszystko wskazuje na to, że moda na ten rodzaj plecaków wraca i najprawdopodobniej uderzy z pełną siłą w 2020 roku. Już teraz możemy kupić plecaki jednoramienne online w wielu sklepach internetowych, które przecież najlepiej wiedzą, co w nadchodzących sezonie będzie trendy. Jeżeli interesuje Cię moda młodzieżowa to zdecydowanie musisz zainteresować się tym dodatkiem, bo być może już całkiem niedługo, żadna stylizacja bez niego nie będzie kompletna!