Praca przy komputerze, chociaż wydawać by się mogła mało wymagająca, w praktyce wiąże się ona z wieloma zagrożeniami dla naszego organizmu. I nie dotyczy to tylko naszego kręgosłupa, który przy korzystaniu ze złych krzeseł narażony jest na niezdrowe obciążenia, ale również naszego nadgarstka.


Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ze praca przy komputerze może przynieść problemy ze ścięgnami, a nawet zespół cieśni nadgarstka. Są to choroby niezwykle bolesne  wykluczające możliwość dalszej pracy bez podjęcia leczenia, niekiedy chirurgicznego. Dlatego też pracując przy komputerze, warto się przed tym zabezpieczyć. Jak?

Podkładka żelowa

Podkładka żelowa- właśnie ona jest odpowiedzią na nasze problemy z nadgarstkiem a właściwie jest sposobem, aby ich uniknąć. Przyczyną wymienionych chorób jest bowiem złe ułożenie nadgarstka podczas pracy z myszką. Podkładka tymczasem wymusza pozycję prawidłową. Zamieszczony w środku żel daje nam ogromny komfort pracy, tym bardziej, że jej kształt dostosowuje się do nadgarstka, który przecież u każdej osoby jest inny. Taka podkładka wykazuje się również niezwykłą odpornością, co sprawia, że jest ona inwestycją na dłuższy czas i pozwala nam cieszyć się nią wciąż na takim  samym poziomie.

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.ergonauta.pl/pol_n_Podkladki-zelowe-363.html