Wakacje zimowe - komplet ubrań na narty

Zimowa pora roku to idealny czas na relaks oraz aktywny odpoczynek w górach. Puszysty śnieg oraz stoki narciarskie coraz częściej przyciągają amatorów śnieżnych sportów, by wraz z całą rodziną spędzić aktywnie czas pośród zimowej bieli. Warto jednak pamiętać, że wybierając się na stok narciarski należy posiadać szczelne sportowe ubrania, które zabezpieczą ciało przed wychłodzeniem oraz mrozem. Jakie są podstawowe elementy garderoby prawdziwego narciarza? O tym dowiecie się już w poniższym artykule.

Zakupy w sklepie sportowym

Odzież do narciarstwa biegowego to coś, w co musisz koniecznie się zaopatrzyć. Polecamy sklepy sportowe z działem dla sportów zimowych. Tam we wszystkim pomoże Ci specjalista, doradzi oraz zaproponuje sportowy strój. Warto wspomnieć w takiej sytuacji, że dopiero zaczynamy swoją przygodę z tego typu sportem. Ubrania dla osób zaawansowanych różnią się wyższą ceną od tych dla amatorów. Ma to związek z różnym przeznaczeniem ubrania.

Kask narciarski

Podczas zjazdów z pewnością jednym z podstawowych elementów ubioru jest kask. Chroni nie tylko przed zimnem, ale i przed promieniami słonecznymi, które w odbiciu śniegu są bardzo rażące. Oprócz tego warto wyposażyć się w kask narciarski, który zapewni dobrą cyrkulację powietrza. Podczas wysiłku fizycznego na stoku zdarzają się wypadki, dlatego solidnie wykonany kask zabezpieczy głowę i ochroni przed ewentualnymi wstrząsami. Wszystkie cechy idealnego kasku na stoki narciarskie posiada kask narciarski CEBE Fireball  który daje 100% bezpieczeństwa podczas stoku. Oprócz funkcjonalnych właściwości posiada piękne zdobienia, które z pewnością pozwolą wyróżnić Ci się na stoku.

Zimowe ochraniacze

Ochraniacze przeciwśnieżne inaczej stuptuty z pewnością dadzą pełną ochronę przed śniegiem, piachem oraz błotem. Taki rodzaj odzieży sprawdzi się przy naprawdę głębokim śniegu. Chronią nogawki spodni oraz buty, aby nic nie przedostało się do środka. Dodatkowo sprawdzą się genialnie podczas pierwszych prób zjazdów na stoku. Każdy upadek będzie mniej bolesny, co więcej ochraniacze będą ochraniać stawy oraz skórę przed otarciami podczas poślizgów oraz upadków. Szczególnie warto zaopatrzyć w nie dzieci, aby już za pierwszym razem za sprawą upadków na stoku nie zraziły się do uprawiania śnieżnych sportów.

Strój narciarski

W licznych modelach dostępnych w sklepach sportowych należy wybrać taki strój, który będzie dobrze przepuszczalny, odporny na podarcia oraz ciepły. Im więcej ulepszeń tym strój do narciarstwa bardziej kosztowny oraz bardziej kompatybilny z potrzebami podczas aktywności na stoku.