Przyjęło się, że kwiaty są ślubnym must have i bez nich właściwie mało kto wyobraża sobie zorganizować ten wyjątkowy dzień. O ile bukiecik Panny Młodej rzeczywiście ciężko zastąpić czymś innym, to dekoracja stołu weselnego umożliwia wprowadzenie wielu interesujących alternatyw dla tradycyjnych ozdób z kwiatów. Poniżej prezentujemy kilka z najciekawszych.

Świece

Dekoracja stołu weselnegoRozstawione świeczki przemienią zwykłą kąpiel w domowe spa, podany na obiad schabowy przeobrazi się w romantyczny posiłek we dwoje, a wesele tym bardziej upodobni się do wydarzenia wyjętego wprost z bajki - oczywiście takiej, która kończy się zachwycającym „żyli długo i szczęśliwie”. Świece dostępne są w tak wielu kształtach, wielkościach i kolorach, że przy odrobinie kreatywności mogą stanowić samodzielną dekorację stołu weselnego. Dodając do nich gałązki i inne elementy współgrające ze stylem naszego wesela, stworzymy gustowne stroiki do postawienia w samym centrum stołu.

Zdjęcia

O ile nie jesteście jedną z tych par zapraszających na ślub osoby z bardzo odległej rodziny oraz znajomych z pracy swoich rodziców, wujków i babć, to raczej wszyscy goście dobrze wiedzą kim jesteście i jak wyglądacie. Dlaczego zatem decydować się na stawianie im przed nosami swoich zdjęć? Bo to wasz dzień i w każdym momencie pragniecie dzielić się z innymi swoją miłością.

Taka dekoracja stołu weselnego https://www.slubna-alejka.com.pl/pl/c/Dekoracja-stolu-weselnego/149 jest bardzo indywidualna, bo tylko od was zależy jakie wybierzecie zdjęcia. Czy urządzicie sobie specjalną sesję we dwoje? Czy pokażecie światu swoje zabawne zdjęcia robione z zaskoczenia? A może pozbieracie je od rodziny i znajomych? Każdy wybór będzie świetnie wyglądał jako ozdoba stołów, o ile tylko zdjęcia będą prezentowały waszą dwójkę.

Zieleń

Decydujemy się na kwiaty, bo zachwycają kolorami płatków, ale co z soczystą zielenią mchu? Leśnym zapachem kory gałęzi? Roślinami o fantazyjnych liściach? One także mogą stanowić piękną dekorację stołu weselnego, jednocześnie o wiele ciekawszą od standardowych róży czy tulipanów. Dodatkową zaletą jest wytrzymałość takich zielonych ozdób, którymi nieraz możemy potem cieszyć się w zaciszu własnego domu, albo po zakończeniu wesela przekazać chętnym gościom.

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się tak zwane biosfery, czyli miniaturowe lasy i ogrody zamykane w szkle. Z łatwością możemy wykonać je samodzielnie, albo po prostu zapłacić profesjonaliście za stworzenie całej kompozycji. Biosfery w malutkich, uroczych słoikach genialnie się sprawdzą jako upominki dla gości.