Bransoletki noszone na kostce to trend, który w Polsce pojawił się dopiero kilkanaście lat temu. Na długi okres wyszedł z mody... A teraz znów króluje na kostkach polskich nastolatek i młodych kobiet. Bransoletki przeznaczone do noszenia na kostce - co warto o nich wiedzieć?

Wielorakość modeli

bransoletki na kostkęWśród bransoletek na kostkę, jak wśród każdej biżuterii, można dostrzec ogromną różnorodność stylistyczną. Są między innymi modele plecione z muliny, preferowane przez młodsze nastolatki. Doskonale pasują do niezobowiązującej letniej stylizacji, na przykład krótkich spodenek i luźnego topu. Pięknie prezentują się na plaży, dodatkowo nie trzeba martwić się o to, że kąpiel w wodzie może im zaszkodzić - mulina nie odbarwia się łatwo, a sposób jej zaplatania jest na tyle pewny, że żaden ze sznureczków nie odczepi się podczas pływania w morzu czy w jeziorze.

Są też bransoletki na kostkę wykonane z metali szlachetnych lub ze zdobywającej coraz większość popularność stali chirurgicznej. Złoto i srebro zapewniają przyjemny blask bransoletki w słońcu, zaś stal chirurgiczna nie ustępuje im pod tym względem. Bransoletki takie zwykle są bardzo delikatne - to łańcuszki z drobnych ogniw, czasem zdobione koralikami lub niewielkich rozmiarów zawieszkami. Są kobiece i eleganckie, niezbyt krzykliwe - dodają uroku, lecz nie zwracają zbytnio uwagi. Można zakładać je każdego dnia do codziennych stylizacji, jednak nadadzą się także jako dodatek do kreacji na dyskotekę czy wyjście na nieformalną uroczystość. Ważne jest, by pamiętać, że tego typu bransoletka dobrze prezentuje się, gdy jej użytkowniczka ma na sobie krótkie, delikatne obuwie, na przykład baleriny, sandały lub koturny. Buty takie jak na przykład trampki mogą przyćmić urodę takiej biżuterii, a przede wszystkim, nawet ją zasłonić.

Oryginalność

Co takiego jest w bransoletkach na kostkę, że już po raz kolejny wracają do Polski jako biżuteryjny trend modowy? Przede wszystkim są niezwykle oryginalne. Bransoletki tradycyjne, noszone na nadgarstku również mają niezwykły urok i, rzecz jasna, występują w niezwykłych kombinacjach, jednak stały się już czymś powszechnym. Bransoletki na kostkę natomiast wciąż kojarzą się z czymś orientalnym, nowym. Choć w Polsce są już znane od kilkunastu lat, a nawet dłużej, nigdy nie stały się na tyle popularne, by spowszechnieć. Wciąż pozwalają zachować pewną niezależność i oryginalność stylistyczną. Dodatkowo, dzięki nim każda stylizacja staje się wyjątkowa - pozwalają złagodzić zwracający uwagę outfit lub nadać lekkości eleganckim sukienkom.