Posiadając mieszkanie o małej powierzchni trzeba natrudzić się, aby dobrze je urządzić. Dzięki stosowaniu różnych technik polecanych przez architektów wnętrz można uzyskać nieco więcej przestrzeni, nawet w małych mieszkaniach. Jednym z takich pomysłów jest zakup wersalki rozkładanej.  Wersalki z dodatkową funkcją spania mają wiele zalet. Przy wyborze wygodnej oraz estetycznej wersalki można zapewnić sobie relaks, odprężenie, a także znakomity element dekoracyjny w mieszkaniu.

Gdzie najczęściej stawia się wersalki rozkładane?

wersalki rozkładane

Mebel ten zazwyczaj znajduje się w salonie, czasem w mniejszym pokoju nastolatka. W pokoju dziennym sprawdza się idealnie. Nie zabiera wiele miejsca, mogą spać na nim domownicy, a nawet nocujący goście. Wersalki rozkładane z funkcją spania są także znakomitym rozwiązaniem w pokojach, które służą jako salon i jednocześnie sypialnia. W dzień wersalka służy wszystkim domownikom. Można wspólnie na niej spędzać czas oglądając film, czy rozmawiając. W nocy zaś, po rozłożeniu mebel ten staje się dużym oraz wygodnym łóżkiem do spania.

Funkcje wersalki rozkładanej

Główna funkcją jest oczywiście możliwość rozłożenia. Dzięki temu mebel ten z siedziska można zamienić w łóżko do spania. Zazwyczaj wersalki te posiadają dodatkowy schowek, w którym mieści się pościel lub inne, mniej przydatne rzeczy. Stosowane obecnie obicia w wersalkach są niezwykle wygodne oraz wytrzymałe. Mebel ten może służyć domownikom nawet przez wiele lat.