Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że jakość powietrza w naszych domach ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na stan naszego zdrowia. Jednym z parametrów, na który powinniśmy zwracać szczególną uwagę jest jego wilgotność. Ma to szczególne znacznie w okresie jesienno-zimnym, kiedy sztucznie podnosimy temperaturę w naszych pokojach.Jak jednak sprawdzić wilgotność powietrza i w jaki sposób na nią wpływać, aby była idealna dla naszego organizmu?Suche i cieple powietrze to nie tylko problemy z oddychaniem, ale również sucha skóra, czy włosy - z tego też powodu powinniśmy wyposażyć się w uniwersalny higrometr, którym będziemy mogli na bieżąco sprawdzać wilgotność powietrza w naszym domu (do tego celu wystarczy nawet najprostsze urządzenie). Wszystkie norm przewidują, że powinna być ona wyższa niż 30%, jednak dla naszego zdrowia najlepsza jest w okolicach 50%.
 
Wilgotność powietrza?
W jaki jednak sposób możemy wpłynąć na wilgotność powietrza w naszym domu? Najlepiej użyć do tego celu specjalistycznych nawilżaczy powietrza, które kupimy już za kilkadziesiąt złotych - im droższe nawilżacze powietrza tym więcej funkcji one jednak oferują (między innymi stałą kontrolę wilgotności powietrza).
Nawilżacze powietrza powinny się dzisiaj znaleźć na wyposażeniu niemal każdego domu - pamiętajmy o tym, że dla naszego zdrowia znacznie ważniejsza jest profilaktyka, niż późniejsze leczenie problemów. Kupując nawilżacz i dbając o jakość naszego powietrza możemy tylko zyskać!