Sypialnia to miejsce, w którym głównie odpoczywamy w nocy, ale również ucinamy sobie drzemkę w ciągu dnia, relaksujemy się wieczorem lub bawimy się z dziećmi o poranku. To właśnie tutaj przechowujemy najwięcej swoich rzeczy- od ubrań, przez zapasowe buty, sprzęt sportowy, pościel, ręczniki i wiele innych drobiazgów codziennego użytku. Nowoczesne sypialnie są zaprojektowane tak, aby dawać jak najwięcej swobody jej mieszkańcom, a jednocześnie zapewniać wystarczająco dużo możliwości przechowywania. Jakie meble powinny znaleźć się w tym pomieszczeniu?

nowoczesne sypialnie

Łóżko z pojemnikiem

Skoro nowoczesna sypialnia, to musi być i nowoczesne łóżko. Jego wielkość jest zależna od tego, czy śpimy sami, czy jednak w duecie. Istotne jest również, czy zdarza nam się mieć nocnych gości w postaci dzieci. Im więcej osób, tym większe musi być nasze legowisko. W nowoczesnej sypialni nie ma miejsca na rozbudowane łóżka z rzeźbionymi nogami i przesadnymi ozdobami. Ma być przede wszystkim prosto i czysto (chodzi oczywiście o czystość formy). Jeśli w domu są maluszki, zrezygnujmy z bardzo wysokiego łóżka. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwic, że nasza pociecha spadnie z niego w czasie snu. Dodatkowy pojemnik, w którym możemy schować jakieś niepotrzebne rzeczy jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem dla łóżek.

Szafa, czyli wyjątkowe meble

Duża szafa jest niezbędnym elementem wyposażenia sypialni. Im pojemniejsza i bardziej funkcjonalna, tym lepiej. Dobrze, jeśli posiada sortery, jakieś sprytne systemy przechowywania, wieszaki i dużą ilość półek. Dzięki temu zmieścimy do niej nie tylko ubrania, ale również wiele innych przedmiotów, które inni trzymają np. w salonie.

Komoda nowoczesna

Idealny mebel do przechowywania bielizny, skarpetek, apaszek, pasków itp. Wygodne szuflady mebla pomieszczą wszystkie bezpańskie dotąd drobiazgi oraz kosmetyki.

Wieszak

W sypialni przyda się również wieszak stojący (o ile znajdzie się na niego miejsce). Wchodząc do sypialni zdejmujemy wierzchnie nakrycie, np. szlafrok, czy bluzę. Wieszak idealnie nadaje się do szybkiego rzucenia odzieży bez przejmowania się o bałagan.

Stolik nocny

Obowiązkowy element wyposażenia, na którym postawimy nastrojowa lampkę. Szafka nocna powinna jednak pasować do ramy łóżka.